Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne elkerülni a...

Hogy lehetne elkerülni a sértődést? (kutyás téma)

Figyelt kérdés

Ismerőseinknek van egy kutyusa, akit el szoktak hozni hozzánk, amikor meglátogatnak. Ez régebben a baba előtt nem is volt gond. (nekünk is van kutyánk) Viszont mióta a baba megvan, én nem örülök az idegen kutyának. A miénk be van tanítva, soha nem piszkálja a gyerek játékait, nem nyúl a holmijához, nem megy a szobájába. Az idegen kutyus viszont annál inkább a szájába veszi a bab játékokat is, volt, amit már szét is rágott. Én ezért legutóbb megkértem őket, hogy ne hozzák a kutyust. Erre sértődés lett belőle.. hogy akkor ők sem maradnak sokáig, mert egész héten alig vannak a kutyával a munkájuk miatt...

szerintetek ez nem gáz egy picit?


2013. jan. 21. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sok kutya van bent a lakásba ,és sok kutyás is jár hozzánk.A pici gyerek dolgai elkerítve ,bár most dobálózós korszakában van ... Én ezen nem problémázok ugyan úgy jöhetnek hozzánk , baba előtt sem engedtem baromkorni Őket.Lehet megsértődni. Senki sem tette...

ergo mehet szerintem csak viselkedjen. Ha ez nem megy akkor otthon kell hagyni.

2013. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
hat akkor en tuti kozolnem veluk, hogy mehetnek haza, majd a kutyajukkal jatszannak, meg beszelgessenek. Nem vagyok kutyaellenes, de azert van hatar, es ha valaki ilyenen megsertodik, akkor legyen maganak.
2013. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
De, gáz egy picit. Ha ezt nem érti meg, hogy a kutya ne rágja össze, meg ne vegye mára szájába egy gyerek játékát, hát akkor had puffogjon, egész nyugodtan, ráér. Én ezen egy percig nem bánkódnék. Az a baj tudod, hogy ő a kutyusát a gyerekének tekinti, tehát egyenrangúnak véli úgymond egy gyerekkel. Ezért soha nem fogja megérteni, hogy te miért degradálod le az ő kis kincsét. Tehát két választásod van, vagy nem engeded hogy a kutya összenyálazza a gyereked holmiját, és akkor marad a sértődés, vagy engeded neki, ami szerintem nem lenne túl higiénikus választás. Neked volt igazad. Lehet idővel megenyhül. Ha nem hát nem veszítettél semmit.
2013. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Az a gáz, hogy ezért ennyire megsértődtek... "egész héten alig vannak a kutyával" - ez nekem nagyon vicces... :D Hozzátok is kutyázni mennek csak? Csodálom, hogy Te nem orroltál meg rájuk ezért. Szerintem ne foglalkozz velük, majd megbékélnek.
2013. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Hozzám gyerektől függetlenül ne hozzon senki kutyát - mondjuk nekem sincs.

Egyik ismerősünk megjelent egyszer egy kutyával, hát... lestünk nagyokat, hogy ezt mégis hogyan képzeli?? Természetesen nem hívtuk többet.

Szerintem a lehető legnagyobb tiszteletlenség bárkihez elvinni a kutyát, hacsak nincs kifejezetten megbeszélve, hogy lehet!


Szóval: szerintem nektek van igazatok, nem a baba miatt, hanem úgy általánosságban is!

2013. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Előtte megkérted Őket, hogy szóljanak a kutyára vagy rögtön kitiltottad?

Én mondjuk nem sértődtem volna meg, de végül is az is érthető, hogy Ők inkább a kutyájukkal vannak (aki nyilván családtag náluk)a szabadidejükben mint nálatok ülnek. Félre ne érts,mondom én sem vettem volna ezt ilyen komolyan, csak mindenkinek a saját családja a legfontosabb,velük akar lenni, álljon az akár gyerekből, akár kutyából.

2013. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, amik mind hasznosak voltak! Ezúttal kérem a pontozót, hogy húzzon a kérdésemtől máshová értékelgetni!!!


A korábbi találkozáskor egyébként rá lett szólva a kutyájukra, de ő nem annyira szófogadó, mint a mienk. Minden alkalommal valamelyik játék a szájában kötött ki.

Nagyon ciki nekem ez az egész, remélem nem fog erre rámenni a barátságunk, de nálunk a gyerek az első. Természetesen a kutyát is imádjuk, rengeteget foglalkoztunk vele és neveltük, így maximálisan megbízható, de én megértem, ha más idegen nem annyira kedveli a kutyát. Máshová én sem viszem hívatlanul.

2013. jan. 21. 15:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, semmi okuk megsértődni! Kisbaba mellé nem viszek kutyát látogatóba, főleg, ha nem is tudják fegyelmezni. Ez oltári bunkóság! Ráadásul a baba játékai megrágja!

Az ilyen vendég jobb is, ha nem megy többet!

2013. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Baba nélkül sem szeretném, ha elhozná a kutyát. Mondom ezt úgy,hogy nekünk is volt kutyánk, de soha nem jutott eszükbe vendégségbe elvinni!

Anno egy baráti pár mindenhová hurcibálta a kutyusukat! Hozzánk is elhozták egy kertipartira. Egész este másra sem kellett figyelnünk,csak hogy a kutya mit szed szét, mit pisil le stb.

2013. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a harmadik válaszolóval teljesen egyetértek,pedig én is kutyás vagyok!!(5hós a gyerkőcöm,és van két benti kutyám)

A gyerek cuccai tabu a két kutyám számára!!!

A barátaitok valószínűleg azért nem megértők mert még nincs gyerekük!

Ha lenne,biztosan megértenék!!

Szóval had sértődjenek csak meg!

Meg kell tanulni,hogy mindig a gyerek az első,nem pedig a kutya!

2013. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!