Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit csináljak...

Szerintetek mit csináljak inkább, amikor alszik a babám: - házimunkázzak vagy - regenerálódjak-pihenjek (olvasás, egy jó film megnézése, netezés)?

Figyelt kérdés
Mindkettőnek van előnye is, hátránya is. Magamra gondoljak vagy a babámra? Bármelyiket is csinálom, lelkiismeret furdalásom van...

2013. jan. 22. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pihenni, netezni, tévézni szoktam ilyenkor. Nem azért mert lusta vagyok takarítani, főzni, de nem tudom kiszámolni, hogy mennyit alszik, és ha felébred a filmet félbe lehet hagyni, a főzést már annyira nem szeretném. Azt nem szeretem, ha félig van kitakarítva, vagy csak fele ruha van kiteregetve, de a gépet simán otthagyom. Nálunk akkor megy a házimunka mikor fent van a kisfiam, vagy ha apa is itthon van.
2013. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én kombinálni szoktam a kettőt, végülis nem kell a legtöbb kaja mellett ott állni, míg fő. Egyébként meg legtöbbször vagy netezek és eszek, vagy filmet nézek és eszek vagy filmet nézek és főzök vagy filmet nézek és vasalok, szóval véletlenül sem egyfélét :D
2013. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk kétféle alvása van: ha nyugtalan, akkor hordozókendőben magamra kötöm, hátradőlök egy fotelben és olvasok, netezek, filmet nézek.

Ha elalszik a kiságyban, akkor pedig igyekszem én is aludni :)


A házimunkát akkor csinálom, amikor ébren van. Nálunk is apa foglalja le ilyenkor, ők játszanak, én összedobom a kaját, bepakolom a mosást, teregetek, ilyesmi. Takarításhoz meg úgy döntöttem külső segítséget kérek, inkább kifizetem ezt mint a tápszert a gyereknek (sok pihenés = sok anyatej, ha megpróbálnék tökéletes háziasszony lenni a gyerek mellett tuti nem lenne elég tejem a sok pörgés miatt).

2013. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgozok, amikor alszik, és bűntudatom van. Amikor Apa itthon van, akkor intézem a házimunkát, főzök, stb.,és bűntudatom van. Ha Apa csinálja, akkor is bűntudatom van. Sehogy se jó, de ez van. Ja igen, és közben igyekszem figyelni arra, hogy abból, hogy majd' szétrobbanok néha, mert nem tudok osztódni, a pici semmit ne vegyen észre, se abból, hogy hetek óta 2-3 órát alszok naponta, és legyen meg a helyes evés-ivás egyensúly is, hogy legyen elég tejem.

Amúgy... én is filmeznék, vagy aludnék a kicsivel.

2013. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom pihenj!Főleg,ha éjszaka felkel.Szüksége van 1 nyugodt,kipihent anyukára.A házimunka meg mehet,ha apa otthon van vagy a babád engedi.Mindig így csinálom.Bár én most egyedül maradtam,párom kiment külföldre dolgozni,így aztán pihenek,ha alszik mindig.
2013. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha alszik akkor én dolgozom a számítógépen , és netezek is. Plusz pl. berakom a mosást illetve a mosogatógépet bepakolom, felrakom a kaját a tűzhelyre vagy be a sütőbe - tényleg nem kell mellette állni, legalábbis nem olyat főzök amit őrizni kell.
2013. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!