Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért hasznos az idegen...

Miért hasznos az idegen nyelven olvasás és az idegen nyelvű filmek nézése?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy fejleszthetik ezek a módszerek a szókincset stb. De ha nem tudok egy szót és megnézem a szótárban, attól még nem fogom megtanulni, mert csak a rövidtávú memóriámba fog bekerülni...

2012. szept. 13. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha sokat olvasol, ugyanazok a szavak újra és újra előfordulnak a szövegekben, ráadásul mindig más környezetben, amitől jóval könnyebben rögzülnek végleg, mint amikor folyamatosan csak ugyanabban a tankönyvi szövegben találkozol velük, vagy szótárból magolod. Meg aztán ha sokat olvasol, idővel a szövegösszefüggésből is rájössz rengeteg szó jelentésére, még szótározni sem kell. A szövegek hallgatására ugyanez érvényes.
2012. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igazad van. Persze nem tudom, milyen időhosszot értesz rövid távú memória alatt. Az egyes szavakat meg lehet jegyezni szövegkörnyezet nélkül is, ezt úgy értem, hogy nem mindig van szűkség szöveg környezettre, pl. bicycle, door, bag, floor, stb. ekkor talán az a leg egyszerűbb, ha kitlálsz valamit a szó mellé. Pl. floor> Floor Tomi, bag>big, door>The Doors (együttes). Más szavak mellé érdemes szövegkörnyezetet is hozzávenni. Ezek szinte kifejezéskéntműködnek. Pl. I appreciate your help, Ladies and gentlemen! The Doors! I hope he'll never LET ME DOWN again.
2012. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szerintem a nyelv érzékbe is segít kicsit. ha mondjuk hallod hogy angolul beszélnek körülötted.
2012. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!