Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem olyan ételeket/r...

Írnátok nekem olyan ételeket/recepteket amit magunknak készítenék, és a 8 hós kisfiam is ehet belőle?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Levesek sokféle kivéve a tarka bab, kelkáposzta főzelék, csirkemell pörköltnek vagy sülve, törtkrumpli, krumpli főzelék,túrós tészta, tökfőzelék, tészta pörköltel, spagetti,
2013. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szinte minden főzelék (ami nem puffasztja), borsófőzi, krumplifőzi, tökfőzi, levesekből a picinek lével, de több sűrűjével, krumlihoz zöldségfélék (cukkini, répa, brokkoli) husival, tésztafélék paradicsomosan, sajtos-tejfölösen (bár ezt talán picit később)

Lányom azt szerette, ha kicsit szaftosabb az étel, a szárazabb kevésbe tetszett neki, ezeket szerette:

Paradicsomos húsgombóc,

tök, zöldbab, borsó főzelék pörkölttel,

nokedli pörkölttel,

spenót fött husival,

rakott karfiol,

burgonya püré rántott husival,

krumpli sóska, husival,

paprikás csirke tésztával,

rizs, zöldség, hal...


Ezek szaftosak, ha kell kicsit turmixolod. Levesek gazdagon zöldséggel, abból a zöldség tészta vagy grízgombóc.


Imádta a sütőtököt és a gesztenye-meggy kombinációkat.


Amit magatoknak csináltok, abból vegyél ki a kisfiadnak (legalábbis amit bevezettél már), és add olyan formában, ahogy eszik (pépesen, kicsit darabosabban).

2013. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8hósan még szerintem nincs olyan étel, amit ehetne a felnőtt kajából. Alig kezdte még a hozzátáplálást, tehát először szokja az ízeket,a felnőtt kaja még bőven ráér neki.védőnő , 2 kislány anyukája
2013. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is főzz neki külön, én ennyi idősen még nem fűszereztem, nem sóztam egyáltalán, a főzelék egy-két zöldségből és krumpliból állt, natúr csirkemellel vagy hallal. Sok túrót, natúr joghurtot és gyümölcsöt adtam neki. Most 11 hónapos a lányom, még mindig külön főzök neki, de már belekostól a mienkbe, ha nincs benne tiltott dolog.
2013. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!