Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki milyen "nem kötelező"...

Ki milyen "nem kötelező" védőoltást adatott be a gyerekének? Érvek és ellenérvek is érdekelnének.

Figyelt kérdés
Én a menningococcus, a bárányhimlő és a kullancs ellenin gondolkodom. Árakat tud valaki?
2009. aug. 31. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a rotát és a meningococcust adattuk be, többet enm szeretnénk. A meningococcust azt hiszem nem kell magyarázni, gennyes agyhártyagyulladás ellen véd, nagyon csúnya betegség. A doktornőnk oltás ellenes, de ezt mindenképpen ajánlotta.

A rotát mi kértük (a doktornő nem látta volna szükségesnek), de az ismerettségi körünkben elkapta egy ksifiú, és kórház lett a vége. Sokaktól hallunk hasonlókat, így ezt szerettem volna elkerülni. Ahol lakunk, volt is megbetegedés tavasszal, így hasznosnak láttam, és megnyugtat, hogy mekapta a picim.

A bárányhimlő és kullancs elleni oltást nem adatjuk be, azon okból kifolyólag, hogy állítólag nem tesz jót a babáknak ha minden lehetéges védőoltást megkapnak, gyengíti a védekezőképességüket. Hogy miért, ne kérdezd, nem tudom, ha átgondolom pont, hogy erősíteni kellene azt, de mivel a körzetorvos és a védőnőnk és egy klinikológus ismerősünk is ezt mondta, hát elhisszük nekik. Egy szónak is száz a vége, az immunrendszerét gyengíteni nem szeretnénk, de a fenti két betegségtől szerettük volna megóvni.

A menjugate oltás 2000 Ft között volt úgy emlékszem. Ha egy éves kor alatt adatod be, kettő kell, két hónap különbséggel, ha egy éves kor felett, akkor csak egy oltást kap.

Mi 6 hónaposan adattuk be az elsőt, állítólag a pici babákat veszélyezteti legjobban ez a betegség, így orvosi ajánlatra megkapta. Remélem segítettem.

2009. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Agyhártya ellen.2 oltás kell,2 hét kölünbséggel adják be.2500Ft/DB.A többit nem tudom,mert nem adatom be neki.Bárányhimlőn minden gyerek átesik,mi is túléltük,kullancsos területre meg nem megyünk már.Nem kell minden ellen védeni csemetéinket,az immunrendszer hagy dolgozzon.
2009. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én beadatom tulajdonképpen mindet. Amiket írtál + a rota már meg van. A rotát 6 hós korig kell beadni és 2 van belőle, összesen 36.000.Ft a meningococcust csak 1 éves kora után fogom adatni , hogy ne szúrkáljuk sokat szegényt, a bárányhimlőt 9 és 10 hósan kapja asszem 6700Ft körül van/db. A kullancs pedig 3000 körül és azt is 1 éves kor utána lehet. Mi egy erdősor mellett lakunk a macskából tavasszal napi 7-8 kis dögöt szedek ki. :/ A mi dokink oltáspárti. És én ennek örülök mert én is az vagyok.

A bárányhimlőt azért is javasolta mert kislányom van és mivel manapság sokat oltanak könnyen megeshet, hogy gyerekkorban nem kapja meg de ha ne adj Isten majd terhesen éri utol akkor tudjuk milyen következményei lehetnek.

2009. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rotát akkor adasd be,ha mentek vízközelbe(uszi,strand-elsősorban ott terjed)kb 30eFt,de ez nem vakcina,hanem folyadék,amit megitatnak a babával.
2009. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, tanácsokat! Várom még mások véleményét is!
2009. szept. 1. 10:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi a Rotát adattuk be. Soha nem kaptam el ilyesmit, de most mióta megvan a pinyur kétszer szedtem be atom hányás-hasmenés vírust... Szerencsére egyszer sem kapta el, de nálam is nagyon húzós volt, a kicsivel tuti kórház lett volna.
2009. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!