Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ilyen névpárosításokat...

Adnátok ilyen névpárosításokat gyermekeiteknek (főleg ikreknek)?

Figyelt kérdés

Pl.:

Fiúk: Sándor-Nándor, Róbert-Norbert

Lányok: Dóra-Nóra, Györgyi-Gyöngyi

Vegyes: Adrienn-Adrián, Alex-Alexa, Erik-Erika, Viktor-Viktória, stb.


2013. jan. 23. 17:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%

Adnám, nekem tetszik!

Nem ikreim vannak, de hasonló nevek!


Becézve már nem annyira hasonlítanak, Sanyika-Nándi, Sándor-Nándor!

2013. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
ha mindkét név nagyon tetszik akkor nem kizárt, de én nem tudok olyan hasonló névpárt, aminek mindkét felét el tudnám fogadni. Így semmiképp.
2013. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ikreim vannak, 6 hetesek :)


Nem akartam hasonló neveket adni, így lett Juliannaés Georgina. 1 hetesek voltak, amikor megnéztem, hogy mikor van a névnapjuk. Nem hittem el: február 15 és 16. Jó, mi?

2013. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

Két ikerpár ismerősöm van hasonló névvel:

Blanka-Bianka és Csongor-Zsombor. Mindenki rajtuk röhög. Szerintem gáz.

2013. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem szándékozom ilyen neveket adni a gyermekeimnek, csupán kíváncsiságból kérdeztem.

Én is ismerek Nóra-Dóra, Ivett-Anett testvérpárt. Ikrekben csak Dániel-Daniella ismerősöm van.

2013. jan. 23. 19:19
 16/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekem vannak iker ismerőseim. Már nagyok 18 évesek és a nevük Rita és Zita! Utálják!
2013. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%
Ezek így nagyon rosszak. De az például aranyos tud lenni, hogy Andrea-Bettina vagy Erika-Flóra, A-B, E-F (a nevek csak példák). Nekem rokonok A-B-sek, soha nem volt hátrányuk ilyen névpáposítással. De gondolom a Livia-Lidia-félékkel körberöhögték volna őket.
2013. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%

Nagynénémnek 3 fia van, Dániel, Dávid, Dominik.

Szerintem jó nevek, sosem keverte senki, sosem nevetett rajta senki, mindenkinek tetszik!

Lányom Natália, a második nem akarja megmutatni magát, de ha lány lesz Ottília lesz. Ha kéz egy harmadik, ő Paulina lesz.

2013. jan. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz!
2013. jan. 24. 18:19
 20/23 anonim ***** válasza:

A Blanka-Bianka sztem teljesen rendben van! Nálunk ez van a családban, és senki nem röhög rajtuk, ismerősök közt sem.


Amúgy ha nekem fiú-lány ikreim lennének, nagyon esélyes a Dominik-Dominika.


Kérdező, a "vegyes névpárosítást", pl. Viktor, Viktória, én csak egyenrangú ikrekként tudom elképzelni. Ellenkező esetben úgy érezheti a kicsi, h ő nem teljes egyéniség, ő csak az első gyermeknek az utánzata. erre figyelj.

2013. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!