Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor én csinálok rosszul...

Most akkor én csinálok rosszul valamit? Colief.

Figyelt kérdés

Elolvastam nagyon sok Colief használatával kapcsolatos kérdést itt az oldalon, de nekem valami nem tiszta.

Szóval: sokan írjátok, hogy elég meleg (de nem forró) tápszerbe teszitek bele, és mire kihűl, pont jó lesz. De hogy lehet a tápszert annyira melegre csinálni? Mi Nestlé Lactogen Harmony-t eszünk, és a használatija szerint 40 fokosnál melegebb vízzel nem lehet készíteni, mert elpusztulnak benne a jótékony, emésztést segítő baktériumok. A Colief is 40 fokosan ideális. Tehát semmiképpen nem tudom ilyen módon elkészíteni.

Nekem a védőnő azt ajánlotta, hogy csináljam meg kis mennyiségben (30 ml. - mivel azt könnyű adagolni) a Colief cseppekkel, és 20 perc múlva készítsem el hozzá a többi tápot, öntsem össze, és etethetem a gyereket. De már ebben sem vagyok ezek után biztos...

Ma kezdtük el, csodát persze még nem várok, de mivel baromi drága, nem szeretném elbénázni, és azért ne használjon, mert valamit rosszul csinálok.

Még valami: állítólag azért kell 20 perccel előbb elkészíteni, hogy az enzim el tudjon kezdeni dolgozni. De ha később hozzáöntöm ahhoz a 30-hoz a 60-at, abban ismét csak bontatlan tejcukor lesz. Vagy a gyerek pocijában kezdi el bontani? Nem igazán tiszta...


2013. jan. 23. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem lacafacáztam. Mivel kiszámíthatatlan, hogy mikor ébred a babám, ezért mindig ébredés után készítem el neki. Beleteszem a 4 cseppet, maximum addig áll, amíg pelust cserélek.

Nekünk így is bevált. Nem fáj már a pocakja.

2013. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az enyém anyatejes, de én sem tartom be ilyen szigorúan a hőmérsékletet meg az időt. Be szoktam keverni előre a kis mennyiséget, hűtőben áll. Ha ébred a kisfiam, kiveszem, felteszem a radiátorra vagy be egy kis meleg vízbe, 5 percet még lefoglalom valahogy, utána kapja meg. Aztán etetem. Ha az anyatejeseknél működik így hogy kis mennyiségbe keverem a cseppeket és utána szoptatom, akkor a tápszereseknél is meg lehet szerintem ezt csinálni.
2013. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!