Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak simogatással alszik el a...

Csak simogatással alszik el a 10 hós lányom, amúgy rögtön felül, feláll az ágyban, tudnátok megoldást javasolni?

Figyelt kérdés
Régebben ügyesen elaludt egyedül, de mióta tud ülni, állni, rögtön felpattan, bármilyen álmos is legyen... Ott kell állni mellette, és a hátát simogatni, visszanyomni, hogy ne keljen fel... Aggódok, hogy végképp hozzászokik. Ha otthagyom, egy idő után sírni kezd, és nem fárad bele... Valami ötlet, aki járt hasonló cipőben? Köszönöm!

2013. jan. 23. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha felpattan, ne nyomd vissza. Csak ülj mellette szép csöndben, talán annyit mondj neki hogy most este van, aludni kell. Ha nem figyelsz oda rá, csak hallgatsz, rájön hogy tényleg aludni kell, nem játszani, és lenyugszik, elfárad.

A sírásba is bele fog fáradni ha otthagyod, de azért éreztesd vele, hogy ott vagy. Például (ha sírni hagyod), úgy 10 perc után menj vissza, szépen fektesd le, mondd hogy most alszunk mert este van, puszild meg és ismét menj ki.

2013. jan. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Az én kislányom ugyanezt csinálta amikor itt tartott a mozgásfejlődésben.. Én visszafektettem akárhányszor felállt, de azt kell hogy mondjam hogy igazán megoldást nem találtam, altatási szempontból ez egy fárasztó időszak volt :) de aztán leszokott róla néhány hét alatt talán. Most egy éves és miután leteszem az ágyba, megsimizem, puszit adok neki, kimegyek és magától elalszik (max egyszer kétszer bemegyek még ha hallom hogy még nem alszik). A lényeg hogy megtanítsd neki a "tessék lefeküdni" és "csicsizik a baba" vezényszavak jelentését vagy ezekhez hasonlóakat, hogy értse mit akarsz.
2013. jan. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 4 éves és úgy alszik el ha simogatja apa vagy anya. Ez kb 10 perc, nem vészes, jól esik neki és nem hagyjuk félni. Amúgy nemsoká felnőnek és nemsoká azt mondják hogy hagyjuk őket békén, akkor majd hiányozni fog ez a testközelség. Szerintem most kell kihasználni.
2013. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Javaslom elolvasni!

2013. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!