Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós nemtudok enni sem és...

9 hós nemtudok enni sem és kimenni sem tőle mert üvölt. Elmúlik?

Figyelt kérdés
9 hós fiú .kb 2 hete semmit nem tudok csinálni tőle.főzni akkor főzök mikor alszik takarítani is akkor.játszok vele egész nap mert 2 heteha már felállok mellöle üvölt.szeretnék csöndben wc-ni vagy egy kávét meginni.de nemtudok mert állandóan rajtam lógna.de ha az apja megjön vele ezt nem csinálja.ez a szeparációs szorongás?kinövi?
2013. jan. 24. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Ez bizony szep. szorongás.

ilyenkor én is úgy csináltam a bundás kenyeret, hogy a másik kezemben a fiam volt....

Elmúlik, max. 1 hónap.

2013. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ez az, nehéz időszak de elmúlik:)!
2013. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de jó hogy kaptam ezeket a válaszokat :) kicsit már zavarodok :D
2013. jan. 24. 10:28
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy 8 és egy 6 éves van. Kinőtték. :) Nem mostanában, már régen. :) Úgyhogy nyugi.

Igen, amúgy ez neked szól. Ez nagyon nem tudod megváltoztatni drasztikusan és nem is lenne jó. De azért kordában tartani lehet. Nem könnyű, mert kitartás kell hozzá, de azt tudnod kell, hogy nem szadizásból csinálja. Én akkor főztem, mikor ébren volt és alvása közben neteztem, magammal foglalkoztam. Jó, néha házimunkáztam is, de vasalás mellett tévét nézni igencsak királyság a hisztihez képest. :) Ha a párod hazaér, akkor főzz meg gyorsan másnapra. Vagy két napra előre. Paprikáskrumpli, főzelékek, levesek pár napig azért ehetők még. Max. a gyerkőcnek dobsz össze egy krumpli-répa-picihusi mixet, de az nem főzés és hamar megvan. Vagy a tiétekből veszel ki neki, ha olyan. Találd ki előre egy hétre, hogy miket főzöl, vedd is meg a hozzávalókat és ne túl bonyolultakat főzz. Esetleg azt hétvégére időzítsd.

Akkor eleve a főzésen nem görcsölsz.

Mosás-teregetés 10-10 perc. Amíg alszik, addig egy gyors söprés felmosás hamar megvan. Porszívózni, nagymosogatni ráérsz, ha a párod hazajött és lefoglaja a gyerkőcöt. Amúgy meg ülj le vele és rakosgasd a kockákat. Majd jön a jóidő, irány a játszótér, homokozás is addigra,pletyó más anyukákkal élőben. :)

Rakjál be neki zenét, adjál műanyag edényeket, fakanalat (csak a tévét ne verje szét, úgyhogy ne hagyd magára), aztán hadd csináljon vele valamit. Bár púpot szerezhet a fejére attól is. :)

Ja, és ne tanítsd járni!

2013. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia:) Hát üdv a klubban. Lányom 8 hós kora előtt felállt és azóta pont ezt csinálja mint a Te kisfiad....most 10 hónapos a lányom, szóval 2 hónapja tart, hogy még wc-re sem tudok elmenni, a főzés meg csak távoli álom:S Már feladtam...akkor takarítok Én is mikor alszik. Napközben négykézláb koslatok mert amint felállok jön oda és kapaszkodik fel rám sírva. Nem tudom meddig tart ez az időszak, de bíztam benne, hogy nem ilyen hosszú ideig. Sajnos arra nincs pénzünk, hogy kaját rendeljünk, emiatt akkor főzök ha férjem hazajön a munkából 5 körül. Nem túlzok ha azt írom, hogy max 2 percig van el legyedül...mire eljutok a wc-ig már hallom ahogy 1000-rel tapicskol négykézláb felém...baromi frusztráló.:S

Én úgy tudom változó, hogy meddig tart ez az időszak a babáknál...persze el fog múlni (vicces is lenne ha 15 évesen is koslatna utánam még a wc-re is:D)...csak győzzük kivárni. Kitartást neked!!!

2013. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező és 5ös Válaszoló:)!

Mit gondoltok a hordozás lehetőségéről? Óriási könnyebbség ha az ember lánya el tud mosogatni, teregetni, főzni takarítani hátán a gyerekkel, és akkor lenne idő pihenésre, feltöltődésre is alvásidőben, nem kéne a fentiekre "pazarolni":).

Őket már lehet mei tai- ba is tenni, amit könnyű használni:).

2013. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!5-ös válaszoló mintha magamat hallanám :).kedves utolsó! a hordozást megpróbáltam de 10 perc múlva feltöltődik a gyerek belőlem és mászna állna.utána megint 10 perc múlva rajtam csüngne.elég macerás 10percenként 11 kg-ot rakosgatnom magamra.sajnos ez egy ilyen korszak ezekszerint :( :)
2013. jan. 24. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!