Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honapos babammal nemtudok...

7 honapos babammal nemtudok jatszani, enekelgetni vagy fejleszteni, tudom h szanalmas ilyet kerdezni de hogy kezdjek hozza?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 17:45
 1/6 csill79 ***** válasza:

Ha nem vagy éneklős tipus akkor csak beszélj hozzá sokat.Mikor mit csinálsz,mi micsoda.Mutogass neki gyümölcsöket,tárgyakat,játékokat.Táncolj vele zenére,vagy táncolj neki:)Bujj el és kukucsolj.Tapsi tapsi,pápá,ilyesmik.

Most ennyi jutott eszembe:)

2011. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
koszonom valaszodat
2011. aug. 23. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem igazán értem a kérdésed...Nem tudsz mondókákat?Vagy, hogy akarod fejleszteni?

Én lányom is 7 hónapos.Már mászik, így el is foglalja magát.Van sok játéka, azzal el van.Ha meg uncsizik, akkor jövök, és ökörködök vele, beszélek hozzá vagy táncolok neki mikor megy a rádió, csikizem, dobálom..Nem tudom, hogy jól csinálom e, de nagyon mosolygós boldog baba.

2011. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond,vannak direkt ilyen jellegű foglalkoztató és játékos fejlesztő könyvek,ha magadtól nem jön :)De nem szabad ezt olyan hű de nehéz dolognak gondolni---felveszed---mosolyogsz---játszotok.Imádják már ilyenkor a kukucs játékot,tapsi-tapsi,kerekecske gombocska,kis mondókák vagy bármi ami eszedbe jut,légy kreatív.Ne haragudj hogy konkrét könyv-címet nem írok,de nem használtam. [link]
2011. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha könyves segítség kell, akkor keress rá a neten az Anya, taníts engem c. könyvre! Bár szerintem ebben olyanok vannak, amiket minden anya játszik a gyermekével.

Tanítgathatod már az arc "részeit", mutogass neki különböző tapintású tárgyakat, álljatok ki az ablakba nézegessétek hogy fújja a szél a faágakat, autók hogy jönnek-mennek. Vagy kint a levegőn fogdossatok falevelet, követ, ágakat... Mondd neki mikor mit csinálsz, mutasd neki a nevén nevezett tárgyakat, pörgess neki labdát, karikát, bábozz a plüss állatokkal, mosolyogj rá, aztán vágjál komor arcot, stb...

2011. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz/szeretsz énekelni, hallgassatok zenéket. Az én lányom vigyorog, amint meghallja Csicsit, vagy az Alma együttest! :)

De ugyanúgy lehet meséket, mondókákat is hallgatni.

Tükör előtt is tudsz vele játszani. Mutasd meg neki a tükörben, melyik testrésze melyik, vagy csak engedd, hogy tapogassa a tükröt!

Adj a kezébe különböző anyagú tárgyakat, és mondd is el neki, melyik milyen (puha, selymes, érdes, kemény). Vagy tölts 2 pohárba vizet, az egyikbe meleget, a másikba hideget, és dugd bele felváltva a kezét, és mondd neki, melyik melyik.

Ez is pl. az Anya taníts engem! c,. könyvben van! Nagyon jó! Ha pedig a mozgását szeretnéd kicsit fejleszteni, akkor a Babamóka c. könyvben erre is vannak praktikák.

6 hónapos kislány anyukája

2011. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!