Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cataflam csepp kérdés! Mindenk...

Cataflam csepp kérdés! Mindenki ezt adja a gyermekének?!

Figyelt kérdés

Szinte mindig olvasom itt,ha betegség kerül szóba egy kisgyermeknél,hogy Cataflam cseppet ad neki az anyuka.

Én úgy tudom ez erős gyógyszer,de ezek szerint itt mindenki adja,"mint a cukrot".Egyáltalán vény köteles?Orvosi felügyelet nélkül adható egyébként?



2013. jan. 25. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Én nem.A mi doktornőnk fel sem írja.
2013. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

3 gyerekem van, csak műtéteknél kaptunk. Mandulaműtétnél, és ortopédiai beavatkozás után.

Máskor nem is használtuk, nincs is itthon Cataflam. A kicsi 3 éves, nála nem is írtak még fel, hisz nem volt soha olyan nagy fájdalma, hogy szükség lett volna rá.

2013. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy adja mint a cukrot...na így terjednek valószínű a pletykák is.

Lányomnak egyszer írta fel a Cataflam cseppet a doki, amikor 1 hete minden áldott nap órákat üvöltött végig a fájdalomtól a gyerek.

Én is ódzkodtam tőle, és a minimális adagot adtam be neki, és láss csodát hatott.

Eszembe sem jutott úgy adni neki mint a cukrot, meg teli voltam kételyekkel, de van egy határ, amikor már a gyógyszer jobb megoldás, mint a fájdalom...

Amúgy soha nem ír erős gyógyszereket a doki, lehetőség szerint kerüli az antibiotikumokat is, de hát van eset, amikor nagyobb a baj.

Vény köteles amúgy.

De nem is kell általánosítanod. Ha valaki leírja, hogy már kapta a gyereke, az nem jelenti azt, hogy ezzel tömi szegény gyereket.

2013. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű, mezei náthánál írta fel a 6 évesemnek a doki. Nem adtam neki, nem fájt semmilye, de ha így is lett volna, előbb enyhébb fájdalomcsillapítókkal próbálkoztam volna.
2013. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A lányom akkor kapott, amikor a füle be volt gyulladva. Akkor használtuk, ameddig kellett, azóta sem. Ki nem dobtam, de szerintem ki fogom, doki nélkül úgysem adom, nagyon erős.
2013. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha egy erősebb torok vagy fülgyulladása volt a fiamnak, ami esetleg még lázzal is járt, akkor igen, ezt írták ki a fiamnak és ezt kellett adnom, mivel hiába valamilyen szinten a többi is tartalmaz gyulladáscsökkentőt, de a Cataflam az, amelyik konkrétan gyulladáscsökkentő és mivel csökkenti a gyulladást, így lemegy a láz is és elmúlik a fájdalom is.

Amúgy vényköteles és például egy nagyon kínkeserves fogzásnál is, bizonyos esetekben ezt ajánlja az orvos, mert csak ez segít.

2013. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Vényköteles.Szerintem egy normális anya sem adja be a gyermekének a Cataflam cseppet,csak ha a doki utasítja és amíg utasítja.Első alkalmazás után,mindenki látja,hogy mi történik a gyerekkel...na akkor várja nagyon hamar azt a napot mikor utoljára kell beadja.

Középfül gyulladásra kapta a lányom decemberben,persze jó volt,mert tudott nyugodtan aludni,de nappal többet esett mint mikor tanult járni,kék-zöld foltos volt a feje.Olyan volt a cseppektől mint, aki részeg,kiütötte az orvosság.Nem volt egy kellemes látvány :( ,persze az sem volt jó,hogy ha nem adtam volna be ,akkor meg fájt volna neki a füle.Megtartottam a maradékot,mert még odébb van a lejárati idő,remélem nem fog kelleni soha többet használni.

Ne haragudj,de még nem láttam itt olyan választ,hogy ennyire,"mint a cukrot" adták volna a gyereknek.ismerőseim is mind elszörnyedtek mikor mondtam mit kapott a lány,aztán megnyugodtak mikor mondtam csak szigorúan 7 napig max.ha már nem fáj,javul a helyzete,akkor leállhatunk hamarabb is.

2013. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
4 évesem most ezt kapja orvosi előírásra lázzal járó torokgyulladásra. Nem esik kel tőle.
2013. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van. A lányom láza 2-3 éves kora között (előtte nem volt lázas soha) CSAK a cataflamtól ment le minden dolgot végigzongoráztunk és mivel a láz csillapodása még mindig jobb mint a 40 fokos láz így én bizony beadtam.

Aztán mikor durva középfülgyulladása volt és órákon át megállás nélkül ordított szegény pedig nem egy sírós akkor IS adtam neki. Nem esett kelt tőle sőt ezerszer jobban lett tudott aludni is (este NEM kiütve hamarabb) és 2-3 nap alatt tökéletesen meggyógyult.

Nem adok minden nyikkre cataflamot meg úgy általában gyógyszert de azért másik végletbe sem kell esni, a fájdalom NEM kellemes és nem hasznos állapot. A felnőtt is rosszul viseli, nemhogy a gyerek.

2013. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni a Cataflamtól, ez egy nagyon jó, erős gyógyszer. Erős fájdalmakra való, viszonylag gyors hatású. Vényköteles.

Nem tudok én sem arról, hogy viszik, mint a cukrot.

Ha szenved egy gyermek a fájdalomtól (amihez komolyabb betegség társul), s nem használ neki az enyhébb, én biztos beadnám, de természetesen előbb orvossal konzultálnék.

2013. jan. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!