Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok tanácsot adni? (bőv....

Tudnátok tanácsot adni? (bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos tápszert kap és már hozzátáplálom.

Etetés a következő nálunk:


reggel 7: 160ml tápszer

11-kor: gyümi, vagy krumpli vagy répa kb.70g, plussz 70g tápszer

3-kor: 160 tápszer

7-kor:160 tápszer vagy tejpép

este fél 11-11 körül 160 tápszer


Inni nem nagyon iszik meg semmit, se teát, se vizet, se gyümilevet.. Ha megkóstolja és rájön hogy nem tápszer csak vigyorog gagyog és félrenyeli egyfolytában.

Én úgy veszem észre sok neki ez a kaja mert mint most este is 7-kor evett aztán még fél 9-kor még is visszaöklendezte. A dokinéni szerint keveset hízik és idegesít vele állandóan.

2290g-mal született 48 cm-rel most 6480g volt ( 10 napja mérték) 63cm.


Sok neki amit kap azért jön vissza neki evés után 1,5-2 óra múlva? A másik hogy nagyon nehezen büfizik, hiába fogom evés után 30-40!! percet soká jönnek ki a nagy büfik, utána megnyugszik és elalszik.. Ha kevesebbet adok neki elég lesz? Előre is köszönöm a válaszokat


2013. jan. 25. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg szuper ez a súly. Àtlagban simán benne van. Ès elég kicsinek is született. Az én dokim azt mondaná, hogy benne van az átlagban szuper.

Folyadékot megkapja a tápszerböl nem kell neki több. cukrozott dolgokat, gyümilevet, meg ilyeneket ne adj neki. sima víz és a tápszer elég lesz.

2013. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! A mi babánk 2670 g-mal 48cm-rel született 39,6 hétre (placenta probléma volt) Most 4 és fél hónapos, 5540g és 63 cm. (Borzasztó kis étkű, de meg nem tömhetem, anyatejes)A védőnő, és az orvos szerint sem kicsi!

Nem Hurka-Gyurka...és????

Szerintem nem kicsi a babád, pont jó. Folyamatosan hízik, amíg mosolygós, kiegyensúlyozott baba, ne is idegesítsd magad.

A gyerekorvos idióta! Ügyesen csinálod a hozzátáplálást is, csak az ösztöneidre hallgass!

2013. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi


Szerintetek csökkentsem az adagját? Azért jön vissza neki evés után 2 órával is mert sok?

2013. jan. 25. 22:42
 4/7 anonim ***** válasza:

A babád szép súlyban van. Nekem a 6 hós fiam van ebben a súlyban, nyugi!

Ő ennek a negyedét eszi kb.

Szerintem bízd a babádra, hogy mennyit eszik. Ha kevesebbet akar, akkor úgyis kevesebbet szív ki az üvegből. Nem kell erőltetni azt sem, hogy többet egyen és azt sem, hogy kevesebbet. Bízd a babádra.

2013. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy amennyit csinálok annyit eszik. Ha 130ml adok annyit, ha 180ml annyit.. Csak sokáig jön neki vissza és akkor láthatóan nincs jól mert egyfolytában "kiabál"..
2013. jan. 26. 06:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a súlyával minden rendben!Az evés meg szerintem sok egy kicsit..azért is bukja vissza!Nekem is ez a baj volt csak az én babám kis "hurka"!!

Én is egy kicsit csökkentettem az adagot és így nem bukta vissza...

3000grammal született 36hétre és most lesz 5hónapos és 8300gramm körül van!

2013. jan. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, értem, Neked kell szabályoznod, mert addig eszik, amíg van. Szerencsés vagy :) Az enyém 2 kanál és korty után unja az egészet.

Nekem nem tűnik olyan soknak az "adagja", 4 óránként eszik. Nem biztos, hogy azért bukik, mert sok a kaja.

A babám a 70 ml-ből is képes visszabukni, pedig az az adag biztosan nem sok egy majdnem 7 hónaposnak.

Gyarapodni pedig biztosan szépen gyarapszik, amiatt ne aggódj. Tökéletesen hízik. A dokinőtök szerint mekkorának kellene lennie egy 5 hónapos babának, aki 2290-vel született?

[link]

2013. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!