Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás. Adnátok tanácso...

Továbbtanulás. Adnátok tanácsot? Bőv. Lennt.

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre, és még nem döntöttem, hova. Tudom, 1 év az soknak tűnik, de azért eléggé aggódom, mi lesz. A tanácsokat, ha valaki volt hasonló helyzetben vagy ismeri ezeket az egyetemeket, szívesen várom.


Alapjában az általános orvosi kart terveztem/tervezem. Emellett szól, hogy érdekel az orvostudomány, bírom a vért/boncolást és orvosként tényleg el tudom képzelni magam. Ezellen szól a mai helyzet, ami ugye nem tudom, mennyit fog változni addigra. Megmondom őszintén, nem akarom, hogy milliókkal nyalják ki a fenekem, de 90.000ft ennyi munkáért és tanulásért eléggé röhej, külföldre meg már nem lehet menni. A szüleim nem orvosok és nem gazdagok, szóval attól is félek, hogy az megy, ki kinek az ismerőse, kinek mennyi pénze van... (én ezt hallottam, lehet, hogy nem így van...)


Amikre még gondoltam: vegyész (nem vegyészmérnök), de ez nekem annyira lóg a levegőben, nem tudom, pontosan milyen munkahelyekre jó, bár a tananyag nagyon érdekel. Állatorvos, szintén nagyon érdekel és szerintem el tudnám végezni.

Csak ha egyiket elkezdem és esetleg meggondolom magam, nem lehetek orvos, mert nem tudnám fizetni.


Szóval, ez a helyzet.Tanács, valaki?


2011. márc. 6. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hol hallottad, hogy már nem lehet külföldre menni? Elárulom lehet. Az EU alaptörvénye a munkaerő szabad áramlása. Csak szó volt róla, hogy korlátoznak minket, vagy vissza kell fizetnünk a tandíjunkat, de ebből nem lett semmi egyenlőre. De ha esetleg lesz az is vicces lesz, mert a medikusok 90% úgy van ezzel, hogy nem vagyunk hajlandóak rabszolgaként dolgozni. Felveszünk 12 milla hitelt és "So long and thanks for all the fish!" A külföldi bérünkből lazán visszafizetjük.

Habár mi elsősorban ITTHON szeretnénk dolgozni, csak ez perpillanat nem lehetséges. Majd amikor elfogy a magyar orvos, akkor talán feleszmélnek drága laposféreg politikusaink.

Szóval szerintem ha orvos akarsz lenni legyél orvos, és segíts nekünk kiharcolni egy jobb magyar egészségügyet.


Medikus

2011. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tényleg nem lett semmi? Én úgy hallottam, már bevezették, ezek szerint rosszul. :)

Amúgy ha addigra a magyar egészségügy Eu legjobbja lesz (LOL), akkor is kimennék külföldre egy darabig. Egy kis levegőváltás kell, Svédország meg túl szimpatikus. :)

2011. márc. 6. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!