Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnának tanácsot Bichon...

Adnának tanácsot Bichon Havanese tulajdonosok? (részletek lennt)

Figyelt kérdés
A kutyusomat ( 8 hetes havanese) tegnap este hoztuk haza. Nagyon édes volt, jól is aludt viszont nem hajlandó a helyén aludni, csak mellettem az ágyban. A volt gazdája megengedte neki, hogy ott aludjon, ezért nem tudom, hogy ki fogom-e tudni nevelni belőle valamikor. Próbáltam este betenni a kosarába, mikor elaludt, de visszamászik az ágyba. Nem tudom mit csináljak, hogy maradta ott... A másik kérdésem, hogy a fenekét Ti hogy szoktátok mosni? Mert kicsit kakis volt neki mikor elhoztam és megmostam egy ronggyal,de még mindig nem az igazi...este akarom az egészet rendesen lemosni fürdetővel, addig felesleges,mert úgyis fog kakálni. A harmadik problémám a szobatisztaság...Hiába vettem neki almot, vagy tettem le egy rongyot, nem hajlandó oda menni...Légyszi aki tud segítsen:)
2010. szept. 14. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezeknek a problémáknak mi köze van a kutya fajtájához?


Alvás: Csak rajtad múlik, hogy bemászik-e az ágyba. Ha másképp nem tudsz érvényt szerezni az akaratodnak, akkor egyszerűen ne tedd lehetővé, hogy az ágy közelébe menjen. Legjobb, ha a kutyust a hálószobán kívül szállásolod el, a szobaajtót pedig ideiglenesen eltorlaszolod valamivel, hogy ne tudjon bemenni. És a hálószoba mindig legyen tabu a számára. Ha már megszokta, hogy oda nem mehet be, akkor az úttorlaszt is meg lehet szüntetni.

A szobatisztaság szintén úgy működik, mint minden más canis lupus familiaris esetében:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..

2010. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

8 hetes, meg előző tulaj??? :-o szaporítótól van, mi? :S


kutyának kint kell kakálni, vidd le, sem rongyra, sem alomra nem szabad szoktatni

ágyra nem kell felengedni, zárd ki a hálószobából, ha vinnyog nem tudomást venni róla

fenekét nem kell mosni, nem kisbaba, megoldja, ha nagyon kakás pospsitörlővel letörlöd

2010. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia


Az én havanese kiskutyám 11 hetes:-) Mi magunk mellé tettük az ágyát aztán kitettük az ajtó elé, de még mindig látott minket és mikor látta, hogy ott vagyunk és biztonságban van akkor nem problémázott tovább. Szerintem ne kelj föl hozzá este ha sír mert meg kell szoknia, hogy este aludnia kell, uh ha kibírod ne vegyél róla tudomást.

Ha kakis marad a fenekénél a szőre, én minden alkalommal beleállítom egy lavórba és lemosom neki, hogy ne mászkáljon kakis fenékkel a lakásban. Gyorsan megszárad, uh nincs vele baj!

Szerintem amíg nem viheted ki, alom helyett vegyél neki kutya pelenkát (amit leterítesz a földre) és figyeld evés, játék alvás után, ha keresgél tedd rá. Ha sikerül neki nagyon dicsérd meg, ha pedig rossz helyen pisil vagy kakil mondd, hogy fúj és tedd rá a pelenkára, hogy tudja, hogy oda kellett volna. Hamar meg fogja szokni. Van helyhez szoktató csepp a Fressnapfban, abból tegyél pár cseppet a pelusra:-) Hamar megtanulja...

Jó kutyázást! Megkérdezhetem, hogy hol vetted a kutyusodat?

2010. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8:45 A 8 hetessel mi a probléma?? Akkor már el lehet hozni!! Tenyésztő is odaadja 8-9 hetesen, miután megkapta az első kombinált oltást!!!!
2010. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8 hetesen a tenyésztő odaadja, de itt már előző tulajról beszél a kérdező..a tenyésztők meg nem az ágyukban altatják a kutyusokat ;)
2010. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen az ágy dolog az furcsa! Csak azért kérdeztem mert az enyém egy nagyon becsületes tenyésztőtől van törzskönyvvel, chippel, útlevéllel oltásokkal stb és 9 hetesen hoztam el a kombinált oltás után 3 nappal.
2010. szept. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

09:13 úgy is kéne mindenkinek ;)


de a tenyésztőt volt gazdának ritkán hívja valaki ;)

2010. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A kutyust egy ismerőstől kaptam, akinek van egy kislánya, és a kislány szoktatta az ágyba. Már megvan 2 oltása, a héten viszem a harmadikra, ezért van, hogy még nem vihetem le, és kénytelen a lakásban elvégezni a dolgát. Cseppet elcsodálkoztam azon a válaszolón, aki azt mondta, hogy a kutya majd lerendezi magának a kakis seggét...nemtudom látott-e havanese-t, de nem kevés szőr van a popsiján, amit elég nehéz saját magának teljesen letisztítani...na erről ennyit. Amúgy normális, hogy fél 7 körül keltünk és már megint el akar aludni?:D
2010. szept. 14. 09:22
 9/13 A kérdező kommentje:
pontosítok...nem kaptam, hanem vettem:)
2010. szept. 14. 09:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze mert még nagyon pici!:-) Az enyém is rengeteget alszik, amikor felkel akkor meg rendetlenkedik vagy eszik:-) Aztán alvás megint! Ma 6:20-kor kelt és 8:40-kor meg már csicsizett újra:-)
2010. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!