Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altattok? Fél éves...

Hogy altattok? Fél éves lányomat még ringatom, le fog erről szokni?

Figyelt kérdés

Párommal azt beszéltük minap, mikor lesz az hogy letesszük az ágyba s elalszik. Hiába álmos nem tud magától elaludni. Ringatn kell cumival a szájában, közben a szánkat orrunkat fülünket piszkálja.

Nehéz mert lassan 9 kiló. Elképzeltem magam egy 1 éves gyerekkel aki 12 kiló s még ringatom :)


2009. szept. 1. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 14 hónapso, nekem úgy alszik el 7 hónapos kora óta, mivel előtte csak cicin aludt el, hogy leülök vele egy szivacsra, de fotel is megteszi és magamhoz ölölem. Pár perc és már alszik is. Fokozatosn próbáld meg, hogy először "cipeled", aztán pár perc múlva leülsz. Hidd el pár nap és megszokja, és nem is drasztikus.
2009. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lányom 2.5 hónapos. Este szopi, utána fölveszem, megölelgetem, böfi, kb. 5 perc utána leteszem ágyikájába. Utána már nem veszem föl, csak megsimizem, megfogom a kezét, odaadom a cumit, ha kéri. a homlokát simogatom lefelé középen, attól lenyugszik és lehunyja a szemét. Van, hogy háton nem tetszik, akkor megfordítom.
2009. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én is jó pár hónapig sétáltam vele fel alá mert csak úgy aludt el aztán már nem volt jó ez a módszer mert minden érdekelni kezdte és csak nézelődött akkor fogtam magam leültem egy fotelba vele és úgy aludt el rajtam. Most 13 hónapos és kb 2-3 hónapja egyik napról a másikra(szerintem már kényelmetlen volt neki a hely) beteszem a kiságyába és ott vagyok mellette és szépen elalszik magától. Azt hittem én is hogy sosem lesz vége a ringatásnak de az idő megoldotta úgyhogy kitartás.
2009. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom is igy aludt. Mondták is ha nem szoktatomle róla soha nem is fog leszokni. Viszont én nem birtam hallgatni azt az égtelen ordítást, amit leredezett, ha ringatás nélkül tettem le. Igy hát ringattam rendületlenül. Mikor már nehéz volt leültem egy székre a szobájába és ott énekeltem neki, mig félálomba nem szenderült, akkor már le lehetett tenni. 13 hónapos korában döntött úgy, hogy ő már nagy lány és nem kell senki az elalváshoz. Azóta leteszem, puszi és otthagyom, ő még kicsit dumál és elalszik. Persze még most is előfordul, hogy ott kell vele lenni, de már elég simizni, vagy csak állni mellette mig beájul. 15 hós a lányom.


Figyeld az igényeit a picinek. Pár év múlva már egy pusziért is könyörögni kell. :)

2009. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Húha, akkor még ringatom csókolgatom amíg csak lehet :D
2009. szept. 1. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:

rnyem is feleves, imadom nezni, amig lehet ringatom

az enyem mar kilenc kilo, fiu, egy ev mulva mar nem ringathatom ig :D ne band, elrepul az ido, hasznaljuk ki

:D

a karizom meg ugyis kell :))

2009. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy volt, hogy ringattam kb. 4 hónapos koráig.

Aztán volt egy hónap, amikor letettem, és aludt.

Most 6,5 hónapos, és a nagyágyon mellém bújva alszik el, aztán átteszem a kiságyba.

Az esetek 40%-ában pedig magától, egyedül a kiságyban.


Nekem nagyon nehéz volt lelkileg, hogy már nem igényli a ringatást.

Mert az olyan nagyon jó, még ha a derekam be is állt néha.


Olyan gyorsan nőnek!

És egyik napról a másikra maguktól változtatnak a szokásokon...


Ne aggódj, még hiányozni is fog a ringatás, ha ő maga nem igényli már többé.

2009. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
TE RAJTAD MULIK , LESZOKTATOD V. 3 ÉVESEN IS RINGATÓD MINT A KERESZTLÁNYOMAT.
2009. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!