Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposom kaphat Erigon...

11 hónaposom kaphat Erigon szirupot?

Figyelt kérdés

A doki ezt javasolta Fenistil és Spiropent mellé, de a dobozára az van írva, hogy nem adható 2 éves kor alatt.Orvosi javaslatra mégis adható szerintetek?Reggel nem mertem neki beadni.Esetleg van olyan változata ami kifejezetten kicsiknek való?A mi dobozunkra 200 gramm van írva, semmi több.

Vagy mit adjak helyette?Ambroxolt mondjuk, vagy van itthon Stodal.



2013. jan. 26. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az orvos mondta, akkor adj, gondolom az adagolást is meghatározta. Mi is szedtünk olyan gyógyszert, ami nem volt javasolt még a gyerekemnek az életkora miatt, de az orvos meghatározta a mennyiséget, hogy annyi adható.

Vagy hívd fel az orvost, hogy ezt olvastad a betegtájékoztatóban.

Stodal homeopátiás, így szerintem az inkább adható neki.

Bár a Stodal és az Ambroxol köptetők, hurutos köhögésre, az Erigon pedig száraz köhögésre jó. Száraz köhögésre javaslom az izlani zuzmó szirupot gyermekeknek, azt 1 éves kor felett lehet adni, mivel 11 hónaposok vagytok, azzal szerintem nem ártanál.

2013. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!Igen, meghatározta, hogy mennyi adható.DE nekem akkor is fura, hogy nem javasolt, és ő mégis ajánlotta.

Köszi a zuzmó-infót is!

(Szombaton nem akartam felhívni, azért itt kérdeztem meg.)

2013. jan. 26. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!