Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik tápszert ajánljátok...

Melyik tápszert ajánljátok egy 6 hónapos kisbabának?

Figyelt kérdés
6 hónaposan szeretném elkezdeni a hozzátáplálást, és gondoltam talán tápszerrel kezdeném. Valami olyasmi kéne, ami nagyon hasonlít az anyatejre, hogy ne legyen a picúrnak túl nagy "trauma", hogy nem csak új ízeket adok neki, hanem másízű lesz az "anyatej" is...
2013. jan. 26. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyan nincs. Szerintem inkább gyümölccsel kezdd, vagy zöldséggel.
2013. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Felesleges a tápszer.Gyümölcsöt kezdj el kóstoltatni.
2013. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

èn szoptattam és tápszereztem is és a sima start tápszereknek nagyon hasonló ízük van, még a kaka szaga is ugyan olyan marad.


DE szeritnem semmi esetre sem kellene elkezdened tápszert neki. Ahogy elsö írta, nyugodtan kezd zöldséggel vagy gyümölcsel. èn zöldséget ajánlom mert az nem annyira savas mint gyümölcsök, nekem lányaim csak a fözött almát ették meg elöször.


en répával kezdtem. elsö nap 1 kanál, második nap 3 kanál, 7-ik nap 10 kanál. aztán köv héten paszternák ugyan így. aztán 3-ik héten répa+paszternák. 4-ik héten krumpli jöt hozzájuk és kevertem. 5-ik hétre kiváltottunk egy étkezést. aztán hetekig így adtam még egy két plussz zöldséget. aztán jött a gyümölcsök.


trauma nem lesz, amúgy ha anyatejes volt akkor ízesen evett már, mert az anyatejbe átmennek az általad evett ízek nagyrésze is, így lehet jobban cukrosabb vagy íztelenebb az anyatej.

2013. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hogy jut eszedbe tápszerrel kezdeni a hozzátáplálást? Olvastam én itt már sok cifraságot, de ilyet még nem...Gratulálok!
2013. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

kedves utolsó! köszönöm a gratulációt!

Amúgy azért is kéne tápszer, hogy ha esetleg a nagyiékra bíznám a babát egy-egy fél napra, akkor tudják etetni, mert nem tudok annyi tejet lefejni, hogy elég legyen egy fél napra...

Köszönöm a tanácsokat a hozzátáplálással kapcsolatban. Szóval akkor a start csomag jó lenne? Azt 6 hónapos baba is eheti?

2013. jan. 26. 22:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Látom nem sikerült megérteni a válaszokat. Senki nem mondta, hogy tápszerezd a gyereket! A tápszer adása, elkezdése, az nem hozzátáplálás!!! Akkor mondd azt, hogy nem akarod tovább szoptatni, milyen tápszert ajánlunk? Ez így világosabb és egyértelmű! Hozzátáplálásnak azt nevezzük, mikor az anyatejes vagy tápszeres babát elkezdjük kóstoltatni. Először 1-2 kiskanálnyi gyümölcslé vagy répalé, fokozatosan emelni az adagot, majd áttérni a pépesre. Ez a hozzátáplálás és nem az, hogy tápszert adok neki, hogy más is tudja etetni.
2013. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úristen Dorka! Ne oszd már az észt! Megkérdeztem, hogy melyik tápszert ajánljátok egy 6 hónapos babának. Az most mindegy, hogy hozzátáplálst mivel kezdem, tápszerrel, tejpéppel, vagy gyümölccsel, nem ez a lényeg, hanem hogy MELYIK TÁPSZERT ajánljátok. Gondolom te egyiket sem, mert te szuperanya vagy, és nem hagyod el a lakást a gyereket 3 éves koráig, de én pl szeretnék elmenni a férjemmel mondjuk egy masszírozás erejéig, vagy egy-két órára vacsorázni, és addig a nagyi felügyelné, és nyilván ő nem tudja megszoptatni, tehát maradna a tápszert. Ennyire nehéz megérteni a kérdést???? Jézusom! Már bánom, hogy feltettem ide a kérdést! Itt mindenki tökéletes basszus!
2013. febr. 6. 15:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Senki nem tökéletes, de Te meg tanulj meg értelmesen feltenni egy kérdést. Azt írtad a hozzátáplálást akarod tápszerrel kezdeni, ez pedig oltári nagy butaság. Az teljesen más, ha rá akarod bízni valakire, hogy elmehess otthonról. Nincs ezzel gond, de akkor miért nem ezt írtad eleve?

Egyébként meg beszéld meg az orvossal, hogy melyik tápszert javasolja.

2013. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ha olyan nagy butaság lenne, akkor a la leche liga nem ajánlaná:


" A fiatal baba fokozatos elválasztása érdekében két-három naponként egy étkezést helyettesítsünk tápszerrel! "

2013. febr. 11. 14:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Na,a la leche ligát inkább hagyjuk.
2013. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!