Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik nem orrszívót...

Anyukák, akik nem orrszívót használtok, hanem orrspray-t a náthás babátokhoz, melyik márkát használjátok?

Figyelt kérdés
2 hós múlt a kislányom, nem náthás, csak esetleg az lesz, akkor nem tudom melyiket vegyem meg. Nektek mi vált be?
2013. jan. 26. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az orrspray nem az orrszívás helyett van! Először az orrspray-t befújod a kicsi orrába és vársz néhány percet, majd orrszívóval kiszívod a váladékot.

Nekem a fül-orr-gégész a Salvus orrspray-t javasolta, de minden ilyen spray sós vízből áll.

Orrszívás után pedig babáknak való Nasivin-t kell az orrba cseppenteni.

2013. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőmtől hallottam, hogy van olyan, amit csak be kell fújni, oldalra fordítani a babát és kifolyik neki a "tartalom". Akkor ez hülyeség? Ilyen nincs?
2013. jan. 26. 21:52
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a szívást nem lehet elkerülni. A tengervizesek szívás előtt fellazítják a váladékot, segítenek az eltávolításban. Leszívás után pedig Nasivin Baby orrcsepp...


Ezt olvasd át, hogy mikor mit kell tenni, szerintem nagyon hasznos, mert én sem tudtam nagyon eligazodni, hogy mikor hogy, mikor először kerültünk szörcsögős helyzetbe :(


[link]

2013. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

3. vagyok ismét

Egyébként nekünk az orrsprayből a Sterimar jött be, elötte az Afrin volt, de azt nem szerettük...

2013. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

"Sajnos a szívást nem lehet elkerülni. "


Azért ezzel vitatkoznék. Régen nem volt orrszívó, mégis megvoltunk nélküle. Felnőtt nasivin orrcseppet használtak a szüleink.


Ettől függetlenül használom én is, mert ez a mai ajánlás.

1. orrspray

2. orrszívás

3. nasivin orrcsepp

2013. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam ilyenről.

A Sterimar nagyon jó, csak nagyon drága, és semmi különleges nincs benne. Ha számít a pénz, akkor ne vegyél Sterimart, hanem kérj a gyógyszertárban kevert sóoldatot, ez harmadannyiba kerül, mint a Sterimar, és ugyanolyan hatékony!

2013. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, elfelejtettem írni, hogy Nasivin orrcseppet 0-1 éves korig valót mindenképpen vegyél hozzá, ezt naponta 3-szor kell cseppenteni max. 5 napig a nóziba. Ez akadályozza meg, hogy az arcüregére vagy a fülére húzódjon!
2013. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ismét 6-os vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy orrszívót mindenféleképpen vegyél! :)
2013. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Egyik barátnőmtől hallottam, hogy van olyan, amit csak be kell fújni, oldalra fordítani a babát és kifolyik neki a "tartalom"."


valamit félreértettél, ezt a fülzsírra mondhatta, nem a takonyra (már bocsánat a kifejezésért)


ha náthás akkor kell orrspray, orrszívás előtt, majd orrsziporszi, azután nasivin orrcsepp (napi 2x), míg pici anyatejet is cseppenthetsz a nózijába, az is jó, de a váladék nem fog kifolyni, vagy kiszívod, vaagy jön a szövődmény- arcüreg gyulladás, fülgyulladás, hányás a lecsorgó váladék miatt, stb

2013. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
igazából sztem mindegy milyen orrsprayt veszel, a lényeg, h vmi sós vizes cucc legyen és olyan sűrűn használd az orrszívót, amilyen sűrűn csak lehet. Nekünk azt mondta a doki nénink, hogy óránként legalább 1x, de igény esetén többször is lehet és így gyorsabban is gyógyul, mert nem rakódik le a váladék és nem okoz szövődményeket.
2013. jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!