Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babával könnyebb vagy...

Második babával könnyebb vagy nehezebb volt az élet az első pár hónapban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan olyan, ami nehezítette hogy a nagy még csak 21 hos volt mior született a kicsi. de egyik sem volt hasfájos vagy síros baba.
2013. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal könnyebb volt, pedig alig másfél év van a két gyerkőcöm között. Sokkal rutinosabb vagyok már és valahogy minden egyszerűbb, pedig hasfájós is volt és az első 3 hónapban szinte semmit nem aludtam. Segítségem nem volt és most sincs, mégis sokkal könnyebbnek érzem, Most 4 hónapos a kisfiam, 2 éves lesz a lányom, most még könnyebb mert már átalussza a picur az éjszakát.
2013. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Könnyebb. Sokkal rutinosabb vagyok, nem parázok dolgokon, amin az első gyerekkel igen. Nekem sincs segítségem, de mindenre jut időm, még magamra is. Látod, most is itt ülök és neked írok!!! A nagy lányom 3 éves a pici pedig 4 hónapos és most mindkettő alszik.
2013. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

17 hónap van köztük.

Annyiban volt könnyebb, hogy rutinosabb voltam a babával való teendőkben, és igazából az öcskös is könnyebb természetű volt kicsinek. Abból a szempontból volt számomra nehezebb, hogy úgy éreztem, nem annyit tudok juttatni nekik fejenként "magamból", mint amennyit szerettem volna, tehát érzelmileg volt necces. Valahogy nehéz volt eldönteni, hogy egyik is sír és okkal, a másik is sír és okkal, na melyikhez kapjak...

2013. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kicsit megnyugodtam. Nálunk 22 hónap lesz a korkülönbség. Az elsővel nagyon nehéz volt. Kb 3 hónapig mindketten csak sírtunk. Ő a hasfájás miatt én meg a fáradtságtól és tehetetlenségtől. Remélem, hogy a rutin és a tapasztalat nekem is sokat fog majd segíteni. Jó lenne könnyebben átvészelni az ezzel járó dolgokat (testvérféltékenység, 2 felé szakadás, kialvatlanság, hasfájás stb.)
2013. jan. 27. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:

A törpék között 19hónap van. Akkora szerencsém van a kicsivel, hogy az első hónapokban(4,5hónapos koráig- gőzerővel beindult a mozgásfejlődés) csak volt. Hangja se volt, első dolog a világból a TÜRELEM amit megtanult.

A fiam pedig egyszemélyes természeti katasztrófa:D mára kicsit csitult. De a két időszakot összehasonlítva sokkkal pihentebb voltam a második gyermek után.

2013. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

konnyebb. A pici meg csak 2 honapos, alszik, eszik, nezelodik. Egesz nap a naggyal jatszottam. Most epp meset nez, en meg unalmamban netezek es muszempillat ragasztottam:)

Nyugodt masodik babat kivanok neked!

2013. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!