Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos tápszeres babának...

10 hónapos tápszeres babának "tejbegrízt" tej nélkül, hogy készíted el? Ízesíteni lehet már pici fahéjjal? Köszi!

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Inkább gyümölcspürével ízesíteném, a fajéh ilyen kis korban allergiás reakciót válthat ki, nagyon erős fűszer


én tejallergiás gyerekemnek rizstejből vagy tápszerből készítem úgy, ahogy tejből is csinálnám

2013. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor gyümivel csinálom!:)
2013. jan. 28. 13:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy itt kérdezek,de 5hósnak nem lehet így elkészíteni,és ha igen akkor a tápszer is fel kell forralni?Még egyszer BOCSI.
2013. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy vízben főztem meg a grízt, és mikor kicsit kihűlt, utána kevertem bele ilyen Milumil gyerek tejital port, de ehelyett szerintem jó a tápszer is, mert a tejital csak 1 éves kortól adható. Én egy kis kakaót tettem bele. Fahéjat nem adnék, mert nem tudom mennyire allergizál.
2013. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia!A tápszert szerintem nem kell forralni.Én 6 hósan vezettem be a glutént.Vízbe megfőzöd a grízt,bele a tápszer.A barátnőm is 5 hósan adta a babájának.Csak csodálkozott,hogy én még most készülök 10 hósan:)Már adtál gluténtartalmú dolgokat a babádnak?
2013. jan. 28. 13:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!2-es vagyok.Bocsi,de altattam.Szóval nem adtam még almán meg krumpli pürén kívül semmit neki,még csak most kezdem szoktatni és nagyon kezdő vagyok.Első gyerek,és nem tudom mit hogyan.A neten olvasgatok,de nem nagyon merek kísérletezni mert nagyon hasfájós volt,és néha még mindig előjön neki.Mit gondolsz érdemes lenne nekem is kipróbálni a glutént,és ha igen mivel kezdjem.Köszi.
2013. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocs, hj beleszólok, én bulátával kezdtem a glutén bevezetését, szintén kb 10 hónaposan. A kezébe adtam, hogy nyammogjon rajta :)
2013. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!A védőnőm,a mostani ajánlás szerint: 6 hónapos korban ajánlott a glutén bevezetése.Sokféle lehetőséget olvastam én is.Ki melyikkel kezdte,az ő döntése.(babakeksz,főzeléket pici liszttel megszórni,búzadara...és mindezt fokozatosan)A védőnőd vagy orvosod nem adott amolyan "tájékoztatást"?Nekem minden hónapba szokott jönni,és mindig mondja,hogy pl.már ezt is ehet,azt is ehet.Néztem neked egy pár oldalt ahol olvasgathatsz róla.Egyébként nekem is első baba,sokszor teszek itt fel kérdéseket.A gyerekorvosunk szerint nagy hülyeség az interneten olvasgatni,de van amikor olyan hülye kérdések fogalmazódnak meg bennem,hogy tőle inkább nem is kérdezek semmit.A védőnőm nagyon rendes,és hozzá bármikor fordulhatok.Szóval linkelek neked egy pár oldalt olvasgatni(ha van időd:)..)Na jól elkanyarodtam..:)

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Itt a GYIK-en a keresőbe szoktam keresgélni amit éppen tudni szeretnék,vagy felteszem a kérdésemet(volt egy pár,mióta megszületett a babám:)

Sok hasznos választ kaptam már a "tapasztaltabbaktól".:))

2013. jan. 28. 21:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Csak most van időm írni.Először is köszi a segítséget.Itt ahol élek védőnő nincs,csak orvostól lehet kérdezni 3havonta,és csak majd jövőhó végén fogunk menni.Anyukám szokott tanácsokat adni,de ős em emlékszik mindenre.Szóval nehéz helyzetben vagyok,már csak amiatt is,hogy hasfájós.Tápszert is nagyon nehezen találtunk.Vagy 5dik neki futásra.Mégegyszer köszönöm.
2013. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia!Nincs mit,nagyon szívesen!Esetleg ha van még kérdésed,vagy akármi,akkor privátba írhatsz.További jó babázást.:)
2013. jan. 31. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!