Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabámnak ha 62-es bodyt,...

Kisbabámnak ha 62-es bodyt, és Rugdalózót veszek (haza jövetelre a kórházból), és nagy rá, azért szólnak a kórházban?

Figyelt kérdés
Vagy az nem számít ha nagyobb csak kicsi ne legyen?kardigánból vagy kiskabátból hanyast kell?32.héten 2200grammra becsülték és azt mondták,hogy nagy baba lesz.
2013. jan. 28. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szólnak! Végül is mi közük hozzá? Érdemesebb lenne 56-os ruci, az sem lesz kicsi!
2013. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

3330 grammal, 54 centivel született a lányom, és az első hónapban csak 56-os ruhákat hordott. 1-2 hetesen a 62-es akkora volt neki, mintha zsákba tenném. :)

Gyorsan nőnek, de a legelején általában nagy a 62-es méret még.

Amúgy mindegy, hogy mekkorának saccolják, az csak becslés. Nekem 4 kiló fölöttinek jósolta a doki a 38. héten, és a 41. héten született meg 3330 grammal.

Amúgy szólni nem hiszem, hogy fognak ezért.

2013. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
:) Dehogy szólnak, akár pucéran is vihettem volna (vasárnap engedtek haza, alig volt valaki rajtunk kívül a kórházban). Előbb jött a baba és nem volt időm összapakolni otthon a hazajövős cuccot, férjem meg amit talált, azt hozta...nah, most 4 hónaposan lett jó az egyik rugi, amit akkor behozott és amibe hazahoztuk :D (teszem hozzá 62-es a mérete, csak az átlagnál nagyobb a ruci)
2013. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem fognak szólni, nálunk bent sem voltak mikor átöltöztettem. De bőven elég lesz az 56os rugi ha a 32. h3ten 2200 grammra becsülték. Az én fiamat is 4kiló fölé saccolták, 41. hétre szültem 3680 grammal. :) Igaz, én végülis 62es rugiban hoztam haza, mert az 56os rugi extra pici volt, szerintem elméretezték.
2013. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Bármekkora lesz a babád, még ha 58 cm, 4 kg, akkor is jó az 56-os ruha!

A 62-es lógott a gyereken, elveszett benne. 1-2 hónapig az 56-ost hordta. Nem szólt érte senki, de nyilván megvan az ember véleménye, hogy akkora ruhát veszel neki, hogy elvész benne a gyerek ....

Most a másodiknak 50-és ruhát viszek be, mert nem akarom hogy úgy nézzen ki mint annó a lányom, hiába volt szép, új a ruha, úgy nézett ki benne mint egy ágról szakadt!

Egy 56-ős ruhát vegyél neki, amiben csinos lesz.

Ha jönnek a rokonok látigatóba, nekik is meglesz a vélemenÜk...

2013. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A babáim 5 hósan nőtték ki a 62-est, 1,5 hósan kezdték a56-ost, igaz ők 46-48 cm-vel születtek és 2350 g-mal születésük után vettem még egy csomó 50-est nekik
2013. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A baba ruhák méretezése közel sem egységes. Vannak olyan 62-esek, amik jók lehetnek, meg vannak olyanok, amik 56-osak és kicsik, meg bármi lehet. A babát meg nem tudhatod, hogy mekkorán fog születni, a becslés, az tényleg csak becslés. Ismerek olyat, aki már újszülötten is 62-est hordott. Én 56-osokkal mentem a kórházba és azok jók voltak. Lényeg, ha valaki megszól, az szóljon meg. Magát jellemzi vele, nem téged. Ha meg kedvesen szól, hogy erre a babára azt hiszi kisebb ruhák is jók lesznek, attól nem hinném, hogy rosszul fogod érezni magad.
2013. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) akkor 56-os body,és rugdalózó.a kiskabátok számozása hogy van?
2013. jan. 28. 14:37
 9/10 frászkarikaborsó ***** válasza:

56-os szerintem is jobb az elején mindenből. Kiskabátot szerintem ne vegyél hanem overállt, ha tavaszi baba akkor vékonyabbat, ha még téli akkor vastagabbat. A számozás egyébként ezeknél ugyanúgy van, ebből érdemes eggyel nagyobbat venni tehát 62-est.


Amúgy nálunk senki nem nézte meg hogy miben viszem haza a babát, megkaptam a záróját meg a sajátomat is, aztán még kétszer találkoztam csecsemőssel akik furán néztek rám hogy én még mindig itt vagyok? hát mondom ja mert a párom még dolgozik, csak délután tud értünk jönni. Ennyit arról hogy érdekelte őket hogy hogyan és miben viszem el..

2013. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, az én gyerekemre nem volt jó néhány 56-os ruha! A rugdalózók egyáltalán nem, a többi pedig márkától függött (a c&A-sok elég kicsik pl.). Őt is 2200-ra becsülték 32 hetesen, végül 4250grammal és 56 centivel született.
2013. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!