Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok anyukák, akiknek...

Hogy bírjátok anyukák, akiknek reggel korán elmegy a férje és csak este jön haza, segítség nincsen?!

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nehéz. Egész nap egyedül vagyok a gyerkőccel, aki ráadásul elég sírós.

2013. jan. 11. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül ezzel. Csak az én férjem kéthetente van itthon hétvégenként, én itthon egyedül két rendkívül aktív kisfiúval, ahol az egyik ovis már, de csak félnapos. Mamák pedig az ország másik felében!
2013. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát minden elismerésem a Tiéd! Ráadásul 2 gyerekkel.
2013. jan. 11. 17:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én párom délután 3-kor indul és éjjel 3-4 körül ér haza. Segítség nincs, nem olyan vészes. Ki lehet bírni:D


Kétlányos 23hkm.

2013. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ki kell alakítani a napirendeteket (evések, levegőzés, boltozás), ez fontos a babának és NEKED is!

Teljesen átérzem, habár nekem a férjem normál időben ér haza, kb dálután 5-6 körül. De addig maximálisan tudom, hogy mi miután következik, felkészülök minden eshetőségre, időben előkészítek mindent, még ha közbe jön egy sírós-fájós rész is, akkor is bírjam ki, míg jön a felmentősereg! :) Amúgy meg állandóan informálom őt napközben a gyerek aktuális újdonságairól, pl most nevetett fel először, stb. és így ő sem marad le annyira, ill. nekem sem olyan, mint ha teljesen egyedül lennék a gyerkőccel!

2013. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem veszes. En kulfoldon elek, ferjem folyton uton van, reggel 7-tol nem ert meg haza.

ket lanyom van, a kicsi 5 hetes.

2013. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szinten ket gyerekkel vagyok itthon egesz nap,6 evessel es 8 honapossal,nem konnyu de sanos meg kell oldanom.Kicsit nehez veluk ugyintezni,vasarolni stb de nehezen megoldhato,mindent sikerul megcsinalni de magamra semmi nem jut,max este egy ora netezes.
2013. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4 gyerekkel vagyok itthon

5 éves 3 éves és 19 hónaposak az ikrek

Párom hétfőn hajnalban megy péntek este jön.Megvan a napirendünk és így könnyebb mintha nem lenne.

Ügyintézés bébisziterel megy csak.Este 9 után van időm magamra ilyenkor netezek egy kicsit és utána próbálok aludni is csak az valahogy nem nagyon akar menni.

Ja a nagyok ovisok de pl. most itthon vannak mert betegek.

2013. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Majd belejössz idővel!


A férjem elmegy reggel 6-kor és este jobb esetben haza jön mire fürdenek a gyerekek, rosszabb esetben nem is látja őket egész héten.

Segítségem nincs, és mindent nekem kell intéznem, mert apának se ideje, se energiája rá. Én vásárolok, postára járok, főzök mosok takarítok ha kell hivatalos ügyet intézek, szóval tényleg mindent.


A nagy gyerkőc 5 éves lesz, ő már ovis, a kicsi 2 éves, vele jövő héten kezdjük a bölcsit, mindkettőjüket én fuvarozom. :))


A lányom nekem is nagyon sírós volt. nem írtad mennyi idős, idővel kevesebbet fognak sírni. Enyém 6 hónapos koráig kizárólag ordított. A napirend tényleg nagyon fontos, a babák a szokások rabjai. Próbálj meg minden nap ugyanabban az időben csinálni mindent, ugyanakkor boltba menni, sétálni, altatni, etetni plusz minusz fél óra csúszással. Amint ez kialakul könnyebb lesz.

2013. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! En kulfoldon elek, szulok M.o-on, parommal kulonvaltunk, egyedul nevelem a babamat. Nehez, nem konnyu de tul llesztek a nehezen idovel, fogd fel ugy h a hnap jobb nap lesz es mindig ujult erovel ebredsz majd:)
2013. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én heti 4 nap vagyok egyedül a kicsimmel reggel 8-kor megy el olyankor a párom dolgozni és hajnali 1-2 között ér haza. Sőt van még 2 kutyánk is a lakásba. Vannak könnyebb és nehezebb napok. Főleg ha jönnek hozzánk vagy mi mennénk időre és még sehol sem tartok, na akkor néha elkap a sírás. Néha sok a gyerek és a kutya együtt,de csak akkor mikor délutánonként le kell menni sétálni és mondjuk pont olyan idő van ,hogy amúgy nem vinném ki a babát de hát muszáj. Ilyenkor jól jönne segítség. De most szerintem még egyszerűbb nekem mivel 3 hós és még nagyon sokat alszik napközben.
2013. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!