Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 3. babánk úgy fogant...

Ha a 3. babánk úgy fogant meg, hogy a 2. babánk gyes végén és így nem mentem vissza dolgozni, hanem egyenesen táppénzre jöttem, hogy számolják a tgyást és a gyedet?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 18:14
 1/8 A kérdező kommentje:
155 000 Ft a bejelentett bruttóm.
2013. jan. 29. 18:17
 2/8 anonim ***** válasza:
a tgyásod alapja a szerződés szerinti béred lesz, vagyis 155 ezer forint. A gyeded alapja attól függ, mennyit voltál gyesen. Ha több mint 180 napot voltál gyesen, akkor a minimálbér lesz a gyed alapja, ha kevesebbet voltál gyesen mint 180 nap, akkor ugyanaz lesz a gyed alapja, mint a tgyásnak, ha alkalmazzák a kedvezményszabályt.
2013. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, még annyi, hogy ha viszont szülésig meglesz a 180 nap bérezett napod, akkor, újból a szerződés szerinti béred lesz a gyed alapja. Tehát, attól függ mennyit leszel táppénzen.
2013. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tavaly szept. közepéig voltam gyesen, aztán meg egyenesen tp.en, szóval nem dolgoztam egyetlen napot sem, nem sok időm van már hátra
2013. jan. 29. 18:50
 5/8 A kérdező kommentje:
április elejére vagyok kiírva
2013. jan. 29. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor a gyed alapja sajnos a minimálbér lesz elvileg.
2013. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De inkább azt tanácsolom, hogy érdeklődj utána a munkahelyeden vagy az OEP-nél, mert ha a szülés előtti időt nézik, vagyis szept. közepétől táppénzen vagy mondjuk a szülésig, akkor megvan a 180 nap bérezett nap, mivel a táppénz már annak számít. Ebben az esetben, a jelenlegi szerződés szerinti béred lesz a tgyás alapja, a gyed alapja pedig ugyanaz mint a tgyás alapja.

Viszont, ha csak a szülés előtti évet nézik, akkor nincs meg a 180 bérezett nap, így akkor lesz a minimálbér a gyed alapja.

2013. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

TGYÁS alapod: mivel nincs 180 bérezett napod ( ebbe a táppénz NEM számít bele, csak szabadság, munka és ünnepnap után járó munkabér), így ezen ellátás mértéke a minimálbér 2-szeresének a 70%a, de ha a szerződés szerinti béred ennél kevesebb, akkor ez utóbbi 70%-a.


GYED: Ugyanaz lesz az alapja mint a TGYÁS-nak ( kedvezményszabály értelmében), tehát NEM a minimálbér.


Ennek az az oka, hogy megnézik hogy (...)a jogosultság előtt közvetlenül miért nem volt 180 bérezett napod: ha azért nem, mert táppénzen/GYED-en/TGYÁS-on voltál ( te több hónap táppénzen és max 168 nap TGYÁS-on leszel ami több, mint 180 nap), akkor a GYED alapja ugyanaz mint a TGYÁS-é.


Esetedben tehát br 155000 Ft 70%-a lesz a TGYÁS és a GYED alapja is.

2013. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!