Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aha eljön házhoz az orvos egy...

Aha eljön házhoz az orvos egy kisbabához, szoktak neki pénzt adni? Ha igen mennyit kb?

Figyelt kérdés
Persze tudom ingyen is elmegy,de érdekel hogy valaki szokott e.
2013. jan. 30. 09:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%

"Ki mondta, hogy ingyen is elmegy?"


Én írtam ide le, és a jogszabály mondja ki: (7) Feladatait a háziorvos és a fogorvos a rendelőjében, indokolt esetben a beteg otthonában látja el.


Vagyis INGYEN köteles a beteget otthonában ellátni, ha az indokolt. Indokot meg bármikor lehet találni. Tehát ha kihívják, akkor köteles kimenni, és ingyen ellátni, de ADHATSZ neki hálapénzt.


Ha fix tarifája van pl. otthoni oltásbeadásra (ami nem indokolt eset), arról ad számlát. De ha kihívod a beteg gyerekedhez, az mindenképpen indokolt eset, és ingyen el kell lássa otthon is.

2013. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kár, hogy a mienk nem ismeri a jogszabályt.

Akármilyen beteg, még pénzért sem jön ki, nekem kell bevinnem a rendelőbe akármi is van vele.


Egyébként, ha kijönne házhoz én adnék pénzt neki 3-4 E-t.

2013. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy kötelessége kijönni háziorvosként ha indokolt,eddig kétszer hívtam ki és egyszer sem fizettem neki mert rendelési időben jött.Egyéb más esetben pl. oltás biztos adnék neki pénzt.
2013. jan. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Nálunk a kórház után 2* jött ki az orvos, állítólag ennyi a kötelező.Utána egyszer egy láz után magától jött nem hívtam csak elmeséltem neki, hogy lázas volt a gyerek éjjel és kijött megnézni. Akkor semmit nem adtunk de megkérdeztük és azt mondta,hogy ilyen esetben mindenképp eljön mert még picik a gyerekek, de amúgy 4000 Ft ha kihívjuk normál esetben.
2013. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%

Az első látogatás kötelező ,ingyen van .

Orvosnak 48 órán belül ki kell mennie ,védőnőnek 24 órán belül ( munkanap)

A többi kiszállás fizetős,számlás.

2013. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
AZ hogy otthonában látja el nem jelenti hogy ingyen!
2013. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Rendelési idő után jött ki ma.Nem fogadott el semmit.Pénteken is jön még megnézni miután rendelt.Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 30. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!