Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja károsnak a...

Miért mondja károsnak a Kicsim doktornője a mosható pelenkát?

Figyelt kérdés

Az a mániájuk a védőnővel egyetemben, hogy elszorítja a lábát. Viszont hátul eláll egy résznél a lábától a pelenka. Inkább az lehet, hogy imád hason aludni és belenyomja a lábába egy kicsit a gumis részt.

Ma a régi verziójú textilpelenkás pelusba (oldalt 3-3 patent szerű) rakva vittem el tanácsadásra. A doktornő kijelentette, hogy ez nagyon káros és kb. dobjam ki. Na meg, hogy elszorítja a lábát. Hát ha ez elszorítja a lábát, akkor már minden, mert ez aztán hátul tényleg eláll a lábacskájától.

Én nagyon moshatós párti volnék, de mind a védőnő, mind a doktornő iszonyúan ellene van.

5 hetes babó anyukája


2013. jan. 30. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Régen mit mondtak volna mikor nem volt eldobható???amugy mi felváltva használtuk a moshatót és eldobhatót,és senki semmi rosszat nem mondott rá.
2013. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor viszed arra az alkalomra tegyél rá eldobható pelust, akkor nem kötnek bele.aztán nyugodtan használd a moshatót ha nektek bevállt
2013. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne hallgass rá, ehhez nem ért.

Mi moshatóztunk egy időben, és mindenki dícsérte. Sajnos visszaszoktunk az eldobhatóra, mert terhes lettem, és annyira nem bírtam a szagokat, hogy legszívesebben gázálalrcban pelenkáznék. Egy spéci pelenkakukára is be kellett ruháznom.


Most tervezek visszatérni a moshatóra. Döbbenetes, hogy mennyivel drágább az eldobható, és a gyerek hátsója is kevésbé bírja.


Ha konfliktuskerülő típus vagy, akkor a tanácsadásra adj eldobhatót, azt csókolom.

2013. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is moshatót használok.Semmi bajunk.Pedig 5 hónapos a fiam.Több okból is ezt választottam,és nagyon jó.Leszámítva,hogy fárasztó mosni :)
2013. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért gondolja,hogy káros. Mi is ebben nőttünk fel (tehát mi akik most vagyunk anyukák) és semmilyen káros hatása nem lett. Ha csak az a problémája, hogy szorítja a lábát, biztos van rá megoldás.


(Én azért se csinálnám azt amit valaki javasolt, hogy "mutatóba" eldobhatóba vinni. Nekem az olyan, mintha megalázkodnék előttük)

2013. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazándiból gondolkodtam rajta, hogy mennyire fárasztó mosni és arra jutottam, hogy:

- leveszem a gyerekről

- megy a tárolóba (ha csak pisis. Kakisnál már van munka, de a kakifogó papír ezen is segíthet)

- tárolóból átrakom a mosógépbe


Eddig olyan,mint az eldobhatót leszedni és kivinni a szemetet.

Beindítom a mosógépet és mikor lejárt kiteregetem. Tulajdonképp a lényegi plusz munka az eldobhatóshoz képest a teregetés. Szóval én egyáltalán nem érzem nagy megterhelésnek

2013. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire gondoltak elszorítás alatt...

Én is sokáig moshatóztam a fiamat, de sajnos két éves kora előtt kinőtte. Amikor elkezdett mászni (kb. 11 hónaposan), akkor vissza kellett térni egy időre az eldobhatósra, mert zavarta a csomag a popsiján (Monapel Praktika). Erre úgy jöttem rá, hogy meztelen popsival tett pár mászó lépést, illetve vendégségben is, ahol eldobhatós volt rajta, amúgy viszont nem. Lehet, hogy attól tartanak, hogy zavarja a mozgásfejlődésben??? A kislányom most lesz 5 hetes, vele most kezdem majd a moshatózást, de orvoshoz eldobhatósban viszem. Nem akarok hatalmas pakkot cipelni, viszont szeretem, ha sok tartalék pelus van nálunk. Sose tudni.

2013. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!