Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi kutacs?! Másnál is van...

Kicsi kutacs?! Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak kicsi a kutacsa,ez áll a zárójelentésen.A kórházban ezt valahogy elfelejtették megemlíteni,ha nem olvasom,nem is tudom...Mindenki azt mondja,nem jelent semmit,mert fejlett,egészséges a fejformája is tökéletes,most két hónapos.Három hónaposan kell vinnem fejlődésneurológiára,de frászban vagyok,mi lesz így.A másik kettőnél nem volt ilyen..
2013. jan. 30. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak szóban mondták el, de most 9 hónapos és nincs baj. Úgy tudom látni lehetne a fejformáján ha valami nincs rendben. DE az még a jobbik eset ha elküldtek, legalább megnyugodhatsz hogy minden oké. Ne aggódj, nagyon ritka ha valakinek beavatkozásra van szüksége.
2013. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is kicsi a kutacsa, most 7 hónapos, szerencsére nincs gond. A legfontosabb, hogy figyelni kell a fejkörfogat növekedését. A fejnek kb. egy centit kell nőnie havonta.
2013. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már vagy egy hete nem fogtam,de most megint megnéztem,már alig tapintható.Mi van akkor,ha három hónapos korára összenő???De a kisgyerekeknek már nincs kutacsuk,mégis nő a fejük,nem akkora mint felnőttkorban...Tehát,akkor sem lesz baj??Ez őrület...:(
2013. jan. 31. 08:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az hogy ott össze nől a kutacs még a többi szerintem mozog és nőhet. Így van ahogy írod hogy nem akkora a fejük mint a felnőtteké mégis nől összenőtt kutaccsal. Van akinek össze nőve születik a baba még sincs baj. Remélem Nálatok se lesz.
2013. jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 31. 10:14
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem azzal van baj, hogy kicsi a kutacs, hanem ha korai záródás után elcsontosodnak a varratok és nem tud nőni a feje. Csónak fejűség alakulhat ki, de ha gond lenne, már a dokitok szólt volna.

Az én lányomnak is tök pici kutacsa volt, a dokink havonta ellenőrizte,mérte. 1 évesen nőt össze neki teljesen, és semmi baja. 3-4 hónapos korától szinte nem is húzódott össze, állandó volt a mérete a kutacsnak, a feje viszont szépen formálódott, megfelelően nőt. Nálatok sem lesz gond, ne izgulj.

Ha olyan nagy gond lenne, már elküldtek volna koponya UH-ra, meg ilyenek.

2013. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is kicsi volt,gyorsan záródott és be is csontosodott a varrat 3hós korára.4hósan megoperálták.Megjegyzem nekünk nem vették észre születésekor pedig már akkor érezhető volt a változás.Korához képest fejlettebb volt.A fejkörfogata meg rohamosan nőtt,viszont rossz irányba.Torzúlt neki.Homlokba és hátra nőtt.Ami meg is látszott nem durván csak egy kicsit.Fiuknál gyakrabban fordul ez elő.Uh val beláttak még az agyához?Vagy nem is vizsgálták még meg komolyabban?

2013. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak újszülött korábanvizsgálták,három hónaposan kell visszavinni fejlödésneurológiára.Ott mit csinálnak vele?És ha addig nem torzul a feje,már nem fog?Normálisan fejlödik,csütörtökön múlt 9 hetes.A fejformája is tökéletes.A vádönö azt mondja,ö nem aggődna annyira,mert nem látszik,hogy baja lenne.
2013. febr. 1. 21:36
 9/13 anonim ***** válasza:
A lányomnak is tök pici volt, kb 1,5x2 cm, és tök paráztam, hogy gáz lett. 1 éves elmúlt, mire összenőtt neki. Kb 3-4 hónapos korától nem is húzódott szinte semmit össze neki.
2013. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk az első vizsgálat kézzel történt csak.Utánna mentünk a 6 hetes neonatológiai vizsgálatra ott uh volt.Már akkor 100%ra megtudta mondani az orvos.Aztán a következőn röntgenezték és rá egy hétre meg is műtötték.
2013. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!