Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honapos babanal 2 hete tart...

4 honapos babanal 2 hete tart a hasmenes! Mitol lehet?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk es a haziorvosunk nem ad ra semmit! Rotavirus lehet vagy valtozik a gyomra? Tapszeres baba 2 honapos koratol kapja. Valakinel volt ilyen?

2013. jan. 31. 02:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos vagy védőnő csak van ott is. Én Kanadában élek de még itt is van ilyesmi.
2013. jan. 31. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Azonnal vidd be egy korházba a gyereket. 4 hónypos babánál 2 hetes hasmenés=kiszáradás..nagyon veszélyes.


Rota vírusnál sem elöl, sem hátul nem marad meg benne semmi.Még víz sem.


Azon csodálkozom, hogy arra van eszed, hogy egy ilyen pici babával nekivágj a világnak, de arra nincs,hogy ha baj van, akkor orvoshoz vidd.

2013. jan. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom szegényt miért kell bántani, főleg kedves második válaszoló! Ahogy írta a kérdező, az orvos nem ad rá semmit, vagyis feltehetően volt vele orvosnál...

Kedves kérdező, tényleg az lenne a legjobb ha bevinnéd a kórházba ha ilyen "szuper" orvosotok van.Remélem mihamarabb rendbe jön, és nincs semmi baja a babádnak.

2013. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden esetre adj neki probiotikumot. Biztos nálatok is van Bonolact Pro+Kid, vagy valami babának való. Igazából hasmenésre a mi dokink sem nagyon ír semmit csak ezt, meg hogy igyon sokat, C-vitamint is lehet az sosem árt. Igaz hogy a 2 hete tartó hasmenés kicsit soknak tűnik, de ha amúgy jól van lehet hogy nem betegség az oka. A tápszereket nem ismerem, de lehet hogy azt is váltani kéne, nem lehet tejallergia? mert arra vannak tejmentes tápszerek pl. Sinlac.
2013. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rotavirus az biztos azzal hanyna a pici.


A doki valoszinuleg azert nem ad semmit mert lehet, hogy virusos a hasmenese. A virusra nincsen semmifele gyogyszer azt az immunrendszernek kell legyoznie. Ha a virusos betegsegeket tudnak gyogyitani akkor mar regen nem lenne AIDS es tarsai... A virusos megbetegedesek idotartama az immunrendszer erossegevel fugg ossze. Probalj neki sok folyadekot adni mindenkeppen. Milyen gyakori a hasmenese? Napi 1-2 lazabb szekeltu pelus vagy tobbszer is elofordul? Mert azert ez sem mindegy.

Nezd meg az inyet nem-e dudorodik elol vagy nincs-e megnyilva neki mert ilyenkor szoktak a babak benyelni a virusokat es, ha elindult a fogzasi folyamat akkor a szajban a nyal ph-ja megvaltozik amitol higabb es savasabb a szeklet. A kisfiamnak 5 honaposan jott ki az elso foga es neki is volt higabb a szeklete emiatt (igaz nem 2 hetig de ebben sem egyformak a babak). 7-8 honaposan szokott kibujni az elso fog de ez is valtozo amint latod nallunk is.

Mindenesetre, ha nem javul akkor vidd vissza a dokihoz mert ki kene vizsgalni nem-e allergias vagy valami baci? Mert ha baci akkor viszont kaphat ra antibiotikumot. De amig az orvos virusra gyanakszik addig nem is fog semmit csinalni mert nem lehet.

Mi is kulfoldon elunk a kisfiamnak 15 honaposan volt tobb napig hasmenese. Mikor masodszor visszavittem dokihoz akkor vettek szekletmintat es masnap mar volt eredmeny, es mondtak is a virus nevet. Semmit nem tudtak csinalni csak megnyugodtam, hogy igenis virus es sajnos elkapta. Aztan elmult. Vidd vissza a dokihoz vagy ugyeletre ha nem csillapodik mert ki kell vizsgalni.

2013. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nem lehet hogy fogzás miatt más a széklete? Láza van mellette?
2013. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1.valaszolo: En is Kanadaban elek es a vedonovel mar felvettem a kapcsolatot, de eloszor egy angol holgynek kell kijonnije es az egyszeruen nem akar idopontot adni. Gyermek orvos nem fogad, mert a kicsi papirjai nem jonnek ki (hiaba van meg az a cetli amit adtak szuleskor).

2. valaszolo: 5-szor voltam az orvosomnal. Itt Canadaban nem olyan kepzettek az orvosok. Amikor szultem 4 perces fajasokkal hazakultdek es a picinek nem egyszer nem volt szivhangja es a vege csaszar lett, mert a pici bele kakilt a magzatvizbe.

Tobbi valaszolonak koszonom. A kicsibol omlik a nyal, de nem kemeny es feher az inye. Adtam mar neki Normaflort de nem fogta meg es el is fogyott. Gyogyszertarban nincs ilyen kisbabanak semmi hasfogo. Amugy nagyon vidam es nagyon sok nyala van, csak eddig 2 naponta kakilt es kemenyet, most pedig 4-szer es mindig fojos es mas szinu.

2013. jan. 31. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!