Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen rizs adhato egy 5 es...

Milyen rizs adhato egy 5 es fel honapos babanak? Olyan fajta amit pl mi is eszunk adhato? Illetve h csinaljam? Megfozve pl krumplihoz v repahoz turmixoljam?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 21:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ebédre van zöldséggel és uzsira gyümölccsel.
2013. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xStefix ***** válasza:
50%

Pedig ez is korrekt válasz a kérdésedre. ;)

Adni adható idővel fehér vagy barnarizs is, hántolt és hántolatlan is - de nem biztos, hogy jó, ha már ilyen korán kapja a baba. A legtöbb hozzátáplálási táblázatban a rizs pehely és liszt formájában 6 hónapos kortól, szemes rizsként (főzve, turmixolva) kb. 9-10 hónapos kortól javasolt. (Többek között azért is, mert sok babának fogja a székletét.) És ez akkor is így van, ha a baba tápszeres és/vagy már fél éves kora előtt elkezdték hozzátáplálni.


Természetesen te döntesz, hogyan csinálod, de érdemes néha beleolvasni ezekbe az iránymutatókba is, nem ok nélkül készülnek. Nyilván nem kell centire betartani őket, de a több hónapnyi eltérés (mínuszban) szerintem nem annyira szerencsés...

Remélem, nem veszed rossz néven, nem azért írtam.

(diet hallgató)

2013. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A rizs az elso bevezetheto ètelek kozott van, èn por babarizst adtam neki.
2013. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!