Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 napos kisfiam 30-50-nél...

10 napos kisfiam 30-50-nél (tápszer) nem hajlandó többet enni szopizni sajna 20-30-at kiszámoltam 70-kéne neki mit tegyek?

Figyelt kérdés
3700 gr így 70 kéne ennie de ha erőltetem akkor hány vagy öklendezik félek hogy visszaesik a súlya és kórházba kerülünk. Éjszaka kétszer kel fel napközben három óránként eszik. Elég neki vagy menjek dokihoz?
2013. febr. 1. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kell neki, akkor nem kell. Erőltetni nem szabad,annak nincs értelme, esetleg próbáld meg sűrűbben etetni, hátha meg-megkívánja.
2013. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A babák nem matematikai alapon lesznek éhesek.

Ők nem olvasták a nagykönyvet, hogy mennyit "kell" enniük.

Annyit esznek, amennyit kérnek.

Ha fejlődik, ha van elég pisis-kakis pelusa, ha a kedélye jó, akkor nincs baj.

2013. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10 napra még szerintem ne vonj le következtetéseket, a számolt érték átlagos, ettől felfelé és lefelé is eltérhet a baba igénye.

Fél, de inkább 1 hónap után nézd meg, hogy visszaesik-e a súlya (amúgy is kijön elvileg a doki kontrollra, vagy Nektek kell menni a rendelőbe). Ha ez alatt az idő alatt gyarapodik, van 5-6 pisis/kakis pelus egy nap, akkor valószínűleg nincs miért aggódni, egyszerűen neki nincs annyira szüksége, mint amennyi a nagykönyvben le van írva:)


Az elején is rágörcsöltem erre a mennyiségi témára, mert a picim jóval kevesebbet evett (volt, hogy a felét, mint "kellett volna"), mégis rendesen gyarapodik és 3 hónapos korára a súlyát is megduplázta (2400g-al született).

2013. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a mérlegünk nem megbízható ezért is félek:( Ma volt háromszor kaki és pisi is volt a pelusba. Nyugodt baba ha fent van nézelődik figyel csak akkor sír ha éhes :)s pisi is volt a pelusba. Van mérlegünk de sajna nem megbízható. Ha fent van nyugodt nézelődik csak akkor sír ha éhes.
2013. febr. 1. 20:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, biztosan nem lesz semmi baj a picivel, ha ezen kívül minden más rendben van.

Ha mégis nyugtalanít (és miért ne, hiszen jót akarsz a kicsidnek), az 1 hónapos kontrollnál említsd meg a dokinak, hogy nem eszik olyan jól.

Nálunk ugyanez volt: 2 hét "tesztidőszakot" tűzött ki a gyerekorvos, után mondta, hogy mivel gyarapodik, hagyjuk annyit enni, amennyit ő kíván.


Ha közben mérlegelni szeretnéd, szerintem a védőnőnél is meg tudod tenni, biztos segít.

2013. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megértelek, aggódsz, kicsi baba, de hidd el, nem lesz semmi baja.

Tényleg idő kell hozzá, hogy megtudd, hogy eleget eszik-e. Nem minden baba eszi a nagyátlagot. Lehet, hogy a Te tejed zsírdús, gazdag, akkor minek enne belőle 70-et? Vagy az ő szervezete ugyanúgy hasznosítja a 30-50-et, mint más babáé a 70-et.

Nyugi, mert ez a szoptatásra is kihatással van.

2013. febr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!