Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 napos baba, tápszer probléma?

4 napos baba, tápszer probléma?

Figyelt kérdés
Szoptatom a kisfiam, de még nincs elég tejem és folyton ordít, így tegnap elkezdtem neki adni tápszert, a tejemet pedig fejem(már, ami van). Hogyan van ez? Mikor lehet adni a tápszert, ha anyatejet is kap? A tápszert csak minden 4 órában és közötte bármikor az anyatejet, amikor igényli? Éjjelre most csak a tápszer volt, az baj, ha úgy adtam neki, hogy egy evéssel csak kb. a felét ette meg, 2 óra múlva újra kelt, így odaadtam neki a másik felét, rá 2 órájára megint kelt, akkor pedig a 2. 4órás egyik felét itta meg, és így tovább, tehát 2 óránként kapott tápszert, 2x 45ml-t. Ezt így lehet?
2012. júl. 27. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Milyen tápszert kap?

3 óránként kéne neki adni, majd következő etetésre akkor 3 óra múlva cicit, majd megint 3 óra múlva tápszert, majd megint 3 óra múlva cicit.

Ha csak a felét ette meg, én azt kiöntöttem, mindig frissen kapta, minden etetés előtt a cumisüveget, cumit ki kell mosni, kifertőtleníteni, kifőzni!

2012. júl. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
4 napos babának csak cici kell igyál sokat és ne tápszerezd be fog indulni a tejed!!!!
2012. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
MINDIG frissen csináld, a maradékot ki kell önteni, a cumit pedig azonnal elmosni, kifőzni (az elején, 2-3 hét után elég naponta egyszer).
2012. júl. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De ha van mit kifejni, akkor inkább a szopi... Az enyém tápszeres, de nekem 5 ml jött max a mellemből szopis tanácsadóval is... És hidd el, jobb, ha nem kell tápszerezni (nem tagadom, előnyök is vannak, de nem győzik le a hátrányokat). Szerintem erőltesd picit, egy-két nehezebb hétnek nagyon nagy eredménye tud lenni.
2012. júl. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért fejem, mert már véresre, hólyagosra szívta a mellbimbóm, de enni nem tudott belőle. Túl lapos a bimbóm, nem tudom rendesen a szájába adni, meg még a tej is kevés, így éhezett szegény és csak üvöltött, ezért vettem tápszert. Aptamil 1-es
2012. júl. 27. 08:54
 6/15 anonim ***** válasza:
De nem orvos írta ki?
2012. júl. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
(csak mert nálunk kizárólag HA tápszert adnak ilyen pici babának - ha jól gondolom te Angliában élsz - esetleg jobb lenne az.)
2012. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A mellbimbódra írass fel krémet.Nekem a gyerekorvos írt fel gyógyszertárit és nagyon jó volt.De a kifejt tejet is rákenheted, az is használ.

Van bimbó védő.Próbáld ki.Nekem sokat segített.

Nekem eleve kevés volt a tejem..mindegy mit csináltam.Hektoliter számra ittam, levest ettem, szoptatós teát ittam, igény szerint mellre raktam...stb.Sokat szenvedtünk.Aztán a védőnővel egyetembe mondtuk azt hogy elég.Én úgy csináltam, hogy kifejtem annyit amennyit, azt cumisüvegből kapta, de mellette csináltam másik cumisüvegbe valamennyi tápszert.(egy idő után tudod mennyit eszik), és utána azt kapta.Így megvoltak a 3 órás etetések, és nem volt közte éhes a lánykám.Aztán szép lassan egyre kevesebb lett a tejem, és 3 hónaposan el is ment.De ameddig tudtam adtam.

2012. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem is befele forduló bimbóm van, az elején én bimbóvédővel szoptattam-nem sebesíti ki vele.

És az a legpraktikusabb, hogyha 1 napig otthon befészkeled magad az ágyba, ha a gyerkőc kér enni cicire teszed ott magad mellett, elalszik,és ha megébred hogy újra éhes (kevéssel is el fog tudni aludni, legfeljebb fél óra múlva újra kér) akkor újra adsz neki. Minél több inger éri a melled,annál hamarabb be fog indulni. Bimbóvédővel tényleg kibírható és kellően bedurrantja a mellet + az egymás mellett alvás, anya közelsége a gyereknek és anyának is jó.

Amúgy én vettem aventes bimbóvédő-kiemelő és tejgyűjtő kagylót, 4200 ft, de megéri, mert 3 nap után full kiemelkedett a pici bimbóm és meg is nőtt így tök jól be tudja kapni.

És tényleg ne adj még ilyen kicsi korban tápszert, inkább hagyd cicin! Ha sír is váltsd egyik másik melled, pár ml mindig van benne amit ki tud szívni és 1 nap szenvedés is jelentős eredményt hoz!


Nekem kezdett apadni a tejem, nem sikerült visszahozni bogyókkal meg teákkal, elkezdtük a tápszert és még kevésbé akart szopizni. Aztán 1 ilyen szenvedős nap után szépen beindult.

+ egyél rántott levest, lehet ini szoptatós teát meg karamelz alkoholmentes sört, segíthetnek!

Sok sikert!

2012. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, Angliában élek, nem az orvos írta fel, bementem a Bootsba, ott vannak direkt ilyen tanácsadók, van van baba szoba meg minden, elmondtam mi a problémám, egy nőci segített, elmondott mindent, hogy melyik tápszer a legjobb ilyenkor stb., de ő is főként ezt tanácsolta, hogy folytassam a szoptatást, be fog indulni. Szeretném is folytatni, de már nem bírom nézni, hogy keservesen sír, mert nem jön neki semmi a mellembúl, mert be sem tudja kapni normálisan, meg még én is béna vagyok, nem tudom még rendesen mellre tenni, aztán mikor már én is itt bőgtem vele, mert láttam, hogy éhes, akkor feladtam és elmentem, vettem melszívót meg tápszert. Vettem bimbóvédőt is, de nem veszi a szájába :( Pár napig fejek, meg tápszerezek, hagyom kicsit begyógyulni a mellem, aztán újra nekiesek. Ha fejem, akkor az is beindítja úgyan úgy, mintha szopna, nem?
2012. júl. 27. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!