Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 100 ml tápszer 17 napos...

100 ml tápszer 17 napos babának,2740 grammal, az sok?

Figyelt kérdés
A védőnőm szerint, elég neki, csak a 80 ml, mivel még 3kg sincs és hiába van a dobozon, hogy 2-4 heteseknek 100 ml-t kell adni, az én babámnak az nem jó, mert alultáplált volt. de a 80 ml meg szerintem kevés neki, mert hajnalban is 2 órát volt még fent mire elaludt, de 1,5 óra múlva megint kelt nagy sirással, megetettem 80-al, de egész délelőtt csak 1 órát alud és ridogált, ha kiesett a cumi a szájából, nem is beszélve arról, hogy a cumit úgy szivta, hogy a habos nyála jött ki oldalt. szerintem ez az éhség jele, vagy tévednék? nem hinném, hogy hasfájós, mert böfizek, pukizgat, és kakil rendesen (a tegnapi ada 4, ma 2-nél járunk), szóval, szerintem ez nem hasfájás, jah és mellettem sem nyugodott meg, sem a kezemben. de, pl.: most fél 3-kor megpróbálkoztam a 100 ml-rel és büfi és puki után aludt is rögtön. mit gondoltok, megülheti a kicsi hasát ezekkel a feltételekkel, vagy mi lehet a gond?
2011. júl. 27. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
nem fogja magát túlenni, adj neki annyit, amennyit kér! A védőnő elől sem veszi el senki a kaját, amikor a közepénél tart! Nálunk mind a két gyerek tápszeres volt, sajnos nem szoptathattam őket egy betegség miatt, soha nem azt figyeltük, hogy mennyit ír a doboz, ha elfogyott, amit csináltunk, akkor megkínáltuk még őket. Most a nagy 3 évesen 12 kg, a kicsi 1,5 évesen 9 kg, tehát mindent lehet rájuk mondani, csak azt nem, hogy elhíztak a tápszertől. Volt olyan is, hogy egy alkalommal megettek 350 ml-t, aztán kimaradt a következő etetés, mert egyszerűen nem voltak utána éhesek.
2011. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor hazajöttünk a kórházból, kapásból tápszert kellett a kisfiamnak adni. 90 ml-t evett.

Annyit eszik, amennyi kell neki, egy falattal sem többet. Ha mégis, azt kibukja. A te babád se beszélt a védőnővel és a dobozt sem olvasta. :)

2011. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, tisztára elbizonytalanodtam. most olvastam egy másik kérdezőt, aki a a 2 hónapos babájának ad 80-110 ml-t étkezésekre. ez vajon függ az ételtől, pl.: tápszertől, vagy anyatejtől, hogy milyen összetétele van?
2011. júl. 27. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az is nagyon fontos, hogy hányszor eszik egy nap.

Az én kisfiam 4-5-ször eszik, anyatejet és tápszert is.

Testsúly kilogrammonként 150 ml-t kell megennie, mivel az én babám 5,3 kg, így neki 5,3*150=795

5-ször eszik, így egy etetéskor 160-at kellene, de van hogy éhesebb, akkor többet kér, ilyenkor köv. etetésnél általában kevesebbet.


Amikor a kórházból hazajöttünk a lelkemre kötötték, hogy 3 óránként egyen meg 50 ml-t, na ő 4-4,5 óránként megette a 80-at, de volt hogy lement a 110 is. Barátnőm kislánya pedig 1-1,5 hónaposan 160 ml-ket evett, a súlyához képest ez sok, de kérte, nem hasfájós, egyszerűen ilyen nagy az étvágya.

Na aggódj, nem olyan könnyű túletetni, amíg kéri, adj neki, ha már nem éhes, nem fog tovább enni.

Eleinte én is mindig kevesebb tápszert csináltam, na és ha még éhes volt, ordított még a köv. adag elkészült, de ahogy beállt, hogy hányszor eszik, és megkapja az adagját, sokkal nyugodtabb.

2011. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is adnék neki. Nálunk is sokszor az volt az oka a nyűglődésnek, hogy emelni kellett az adagját.
2011. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kb. 8-9-szer eszik egy nap. szinte felkel és sir 3-3,5 óránként. eddig nem is volt gond, mert ha evett volt, hogy elaludt büfiztetés után rögtön, de rosszabb esetben is nézelődött még fél vagy 1 órácskát egy kis nyöszörgéssel + cumi pakolgatással, de utána már aludt is. Nem az a tipikus sirós, de tegnap éjszaka óta, egyszerűen még az evés előtti pelenkázás is rémálom, úgy üvölt, meg ahogy mondtam nehezen alszik el. ilyen még nem is volt, hogy én hajnalban ne tudjak vissza feküdni aludni! mindig szépen alukált vagy nézelődött még. most még mindig alszik, bár az is igaz, hogy ma kint voltunk kocsikáztunk is, lehet abban is elfáradt.


Ha most nem kellne fel 5-ig, akkor felébresztem és adhatok akkor neki megint 100 ml-t, igaz?

2011. júl. 27. 16:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem ébreszteném. Egy jó alvás azért többet ér bárminél! Szóval ha éhes, fönn van, egyen a kis csöpp, de ha alszik, hadd aludjon.
2011. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!