Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS hol kérhetnék segítséget?

SOS hol kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés
Van 11 hos kisfiam és most vagyok 15hetes terhes a másodikkal. Kisfiam imádnivalò nagyon okos csak néha vannak nagyon sìros napjai amikor egésznap cipelteti magát... ez nem is igazán problèma velem van a gond mert bármi van egyből ideges leszek fiam melett még visszafogom magam probálok urrá lenni rajta de lassan már nem megy:( férjem és anyòsom még pluszba rátetéznek a dolgokra. Férjem mindenért engem pesztrál vigyek neki kaját aztán üdìtöt és egyebek ezzel az a gond, hogy anyòsékkal lakunk és közös a konyha meg a bejárat ezt sajna csak tavasszal tudjuk megcnsinálni hogy végleg lezárjuk a szintet de addig is napjában töbsször megyek felmle a lépcsőn gyerekkel tányérral és pohárral a kezembe. Ez eddig nem is jelentett gondott de amiota terhes vagyok egyszerüen kikészit. Anyòs meg állandoan cseszeget evett a gyerek már meg ilyen kérdések rám nézve sértő, hogy azt a feltételezi rolam nem adok enni a gyereknek... mindent rosszul csinálok... már kezdek megörülni ugy érzem ha nem alszom ki magam legalább egy éjszaka akkor teljesen befogok hülyülni... amiota terhes vagyok azòta ilyen a helyzet...
2013. febr. 2. 06:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Most is itt ül anyòs a nyakamon és alig tudom megállni, hogy ne szoljak be neki, hogy fogja már be a pofáját. Mindig akkor cseszegdti a gyereket amikor végre eljátszik egyedül tudnék kicsit pihenni de nem mert amikor elkezd visitani a gyerek akkor fogja magát azt elhuzza a csikot
2013. febr. 2. 07:01
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a ferjednek, hogy legyen önálló es vigyen magának enni.
2013. febr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Lehet hogy a hormonok is közrejátszanak hogy ingerültebb vagy ,le kell ülni a kedves férjeddel és megbeszélni a dolgokat.Nem vádaskodva,hogy na persze te nem segítesz sohasem,hanem nyugodtan érvelve.Anyósnak is meg lehet beszélni.
2013. febr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyosrol Mar lemondtam eleget szenvedtem vele. Tavasszal megszabadulok tőle. A férjemnek Meg hiába beszélek.
2013. febr. 2. 07:21
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Azt nem értem, minek viszed? Oké, hiába beszélsz neki. Akkor cselekedj helyette. Egyszerűen ne vigyél neki semmit, ha kér valakit, feküdj le, és mondd meg, hogy fáradt vagy, szolgálja ki magát. HA nem tetszik, akkor meg maradjon étlen szomjan.


Komolyan nem értelek. Miért vagy ilyen szolgalelkű? Panaszkodsz, hogy fáradt vagy, meg nem bírod, de azért jámboran pattansz, mihelyt őurasága csettint.


Ne panaszkodj, hanem lépj. Az elején biztos lesz ebből feszültség, mert eddig tisztára nyaltad a popsiját, de ha következetesen nem szolgálod ki, akkor előbb utóbb önellátó lesz (ami egy felnőtt férfinál sem árt).


Ha meg folyamatosan kiszolgálod, annak ellenére, hogy neked ez kényelmetlen, fárasztó, és nem szeretem meló, akkor ne panaszkodj. Ezt te főzöd. Edd is meg. Ha nem kell, akkor meg VÁLTOZTASS. Ilyen egyszerű.


Tényleg nem értem, mi a célod ezzel a mártírkodással. A férfiak ebből nem értenek, ha csak nyavalyogsz, de közben kiszolgálod, akkor ő úgy gondolja, hogy itt az egyetlen hiba, hogy állandóan nyafogsz, minden más rendben van. Ők így működnek.

2013. febr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Ne cipeld a gyereket, hanem hagyd az ágyában. Nem lesz semmi baja, ha néha sír. Éjjel pedig ne etesd, ne vedd ki az ágyából, ne gyújts világosságot, legfeljebb inni adj neki.

Néhány nap alatt megszokja, hogy nappal nincs mindig kézben, és éjjel aludni kell.

Akkor te is végig fogod aludni az éjszakákat.

A férjed pedig szolgálja ki magát.

2013. febr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előttem szólók mindent leírtak, amit tenned kell. Anyóstól pedig nem fogsz megszabadulni azzal, hogy lezárjátok a szintet, nehogy azt hidd, mert nagyot fogsz csalódni.
2013. febr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd, sok férfi áll így hozzá, gondolom, mert otthon hozzászoktatták őket, de ezen Te is tudsz változtatni. Mondd meg, hogy most nem hozol neki semmit, fáradt vagy és kész. Hidd el, nem fog rád omlani a plafon. :)

Sajnos az én férjem is szívesen ugráltat, vagyis ugráltatna, ha hagynám. Múltkor már mondtam neki, hogy mielőtt valami megcsináltatna velem, gondolja végig, ő maga meg tudja-e csinálni, és ha nem, akkor szóljon csak. Vette a lapot.

A kisfiaddal meg ülj le egy fotelbe, és ott bújjon hozzád, ha fáradt vagy.

2013. febr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az én párom is ilyen volt a szülés előtt..minden reggel én keltem hajnalban még mikor ilyen alvós korszakomat éltem a terhesség miatt akkor is..Kávéfőzés, reggeli csinálás,boltba menés.Szülés előtti nap még a motorja alkatrészei után szaladgáltam..megjegyzem azóta ezért kb. 100-szor bocsánatot kért. Tudom milyen,mikor nem akarod megmondani neki,hogy neked fárasztó az,amit elvár Tőled..! Ugyanezt csináltam tényleg,aztán rájöttem miután meglett a kisfiam,hogy Ő az első..szóval hazajöttünk a kórházból,leültünk és elmondtam neki szépen,nem hisztizve,nem veszekedve,hogy innentől kezdve legyen olyan kedves,keljen fel egy fél órával korábban és csinálja meg ezeket a dolgokat magának..mert ugye mikor a kórházban voltunk sem szaladtam haza megcsinálni és fura így is el tudott menni dolgozni :) Szóval szépen üljetek le és próbáljátok megbeszélni ;) Ettől nem szereted kevésbé..


Az anyóst pedig állítsd le illedelmesen,hogy Te vagy annak a gyermeknek az Édesanyja,nem pedig Ő...én ezt 1 hét után megtettem..pedig nem is együtt élünk vele,de órákon keresztül itt ült és ellenőrzött,hogy mit és hogy csinálok..nekem ez ment az idegeimre.

Sok sikert és ha nem haragszol meg érte,ha nem fogsz tenni ezek ellen a dolgok ellen,akkor az lesz,hogy a pocakodban lévő gyermeked fogja kárát látni... :(

2013. febr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!