Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegso elkeseredesemben irok....

Vegso elkeseredesemben irok. Ti adnatok a babatoknak a helyemben?

Figyelt kérdés
1 honapos a babam, nagyon fasfajos sokat szenvedunk. probaltunk mar mindent lazmerozes ez valamennyire segitett de mindig nem lazmerozhetem. espumisant. infacolt. coliefet stb. egyik sem valt be igazan. anyukam ajanlotta az edeskomeny teat. adjak a babamnak? megprobaljuk? hanyszor lehet egy nap adni es mennyit ha adok? baja nem lehet tole ugye? illetve meg egy kerdesem van. ebbe belecseppenthetem az espomisant?
2013. febr. 2. 13:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Először is KITARTÁS!!!

Masszírozást, melegítéssel is próbálkozhatsz. A babycalmban van köménymag, ezt is adhatod neki, hátha beválik.

Az étkezésnél hívj fel dietetikust, pl. a Bethesdában adnak telefonon tanácsadást. Nekem tejmentes (tejpor,stb), tojásmentes, sőt még a gluténmentes táplálkozást is javasolták, de igazság szerint a kólika a babák egyéni érzékenységétől függ, hogy mekkora az ingerküszöbe. Pl.: a fiamnak a kenyértől is hasfájása van, mert van benne élesztő.

Nekünk semmi nem használt igazán az időn kívül. 4 és fél hónapos, ritkultak a sírós órák száma, de tegnap hajnalban egy órát sírt, míg a pukik nem távoztak belőle. Szinte alig eszem valamit, nem túl változatosan étkezem. Zöldséget párolva, gyümölcsből az almát reszelve. A pépesítés segít emészteni a babának is az anyatejjel átjutott anyagokat.

Más: a cumisüveggel vigyázz, a cumitól cumizavara lehet, fecskendőből, kiskanállal is adhatsz neki teát, de tényleg óvatosan, nehogy ellenkező hatást váltson ki.

2013. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 frászkarikaborsó ***** válasza:

pár szem édeskömény magot leforrázol, és 1-2 percig állni hagyod majd leszűröd. Ha kihűlt, adhatod neki ízesítés nélkül.


DE: vigyázz mert tényleg van akinél csak fokozza a problémákat, de lehet hogy nálatok pont segíteni fog.


Egyetértek azzal is aki azt mondta hogy a te táplálkozásod is nagyon fontos. Tejtermékeket pl. próbáld meg teljesen száműzni, fűszeres dolgokat is, bármit ami puffaszt. Egy pár napig leginkább margarinos-sonkás kenyeret egyél, ebédre meg valami natúr, nem túl fűszeres húst vagy rántott húst sima rizzsel vagy krumplival, és nézd meg hogy ilyen étrend mellett javul-e a dolog. Ha igen, akkor egyesével, fokozatosan elkezdheted visszavezetni az étrendedbe azokat a dolgokat amiket száműztél, és figyeled hogy romlik-e a hasfájás. 4-12 óra alatt kerülnek bele az ételek az anyatejbe, szóval ennyi időközönként csak egyvalamit próbálj.

2013. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, nem hiszem hogy az en etkezesem miatt fajna a pocakja, hiszen mar idom sincs enni, altalaban csak egy szendvicset osszedobok (csirkemellsonkas) es ezt eszem meg fel perc alatt. inni csak mentes vizet iszok semmi masr, megprobalok neki 30 milit adni izesites nelkul meglatjuk mi lesz a hatasa.
2013. febr. 2. 14:46
 14/16 Czinkapanna ***** válasza:
Nekem 3gyermekem van és a 2fiú hasfájós volt nagyon nagyon de amikor adtam neki az édes köményt még jobban sírt mert ugyan pukizott de szegénynek az is fájt nagyon infacolt használtuk de nekünk a kamilla tea jött be mert inkább a kakilástól fájt a pocója és akkor megkönnyebbült :))))
2013. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is adtam édesköményt a babámnak,most 6 hós.

Nekünk nem jött be. 4 hós volt,mikor elvittem gasztroenterológushoz,tejfehérje allergia miatt,megkérdeztem a doktornőt,hogy adhatok-e neki édeskömény teát,azt mondta,hogy felejtsem el,mert az igaz,hogy pukizik tőle,de termeli is a gázt,ami szintén hasfájást okoz.

2013. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!Azért írok neked mert ugyan ebben a problémában szenvedtük,és most nagyon átérzem a tied.Szóval leírom a tapasztalatom aztán vagy meg halgatsz vagy nem.

Először is,én is nagyon odafigyeltem arra,hogy mit ettem,de hiába nem sokat segített.Persze ettől is függ.Mindenből fokozatosan kezdj el enni,de csak keveset 1-2 kanállal először.

Másotszor én is azt hittem,hogy nem járja rendesen a szél,és tömtem mindenféle szélhajtókkal többek között azzal is amivel te.Próbáltam fenhelt,és ánizs magos teát is,míg rá nem jöttem,hogy ezekkel csak ártok neki.Szószerin kísérleteztem rajta,mert nem tudtam mit tegyek,teljesen kivoltam.Aztán megelégeltem,és semmit nem adtam.Maradt a tűrés és a hát simi meg ilyenek,és a végén rákellet jönnöm,hogy a szélhajtó még jobban csavarta a hasát.Ez a sok hülyeség semmire sem jó türelmesnek kelleni lenni majd kinövi.(persze tudom könnyü ezt mondani).Nekem nagyon bevált az,hogy a térdemre fektettem hassa kerezdbe,és simiztem a hátát az oramutatóva szembe.Az is bejött,hgy a lábát tornáztattam egyszer mind kettőt utánna felváltva,és ha el alszik fordítsd hasra és told fel a lábát feneke alá.Sok sikert,és kitartást!Majd írj,hogy vagytok:)

2013. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!