Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pattanás szerű kiütések a...

Pattanás szerű kiütések a popsiján? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem váltottunk pelust és popsikrémet sem!!!
2013. febr. 2. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem is kell, attól még lehet pelenkakiütése, ha más összetételű volt a pisi, kaki. Ne spórolj a popsikrémmel soha, én ilyenkor sudo krémmel kentem 3 napig. Jó vastagon, mert a pelus felszívja egy részét.
2013. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Sok mindentől függ.Pl:lehet sokáig volt a pisis pelus rajta,és kicsípte.Vagy ha éppen fogzik akkor a savas nyáltól is lehet.Próbáld meg hintőporral kezelni.
2013. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nemrég volt ilyen a babámnál. Nagyon piros is volt a végbele körül, plusz a fenekén pattanás szerű fehér pötty kiütések. 9 hónapos volt ekkor, és előtte sosem semmi gond nem volt a bőrével. Okoknak jót írtak a többiek. Én azért elvittem dokihoz és kaptunk rá lila cuccot, amivel ecsetelgettem neki, sokat javított a helyzeten, illetve sudocream, vagy neogranormon. Illetve nem dörzsölgettem ekkor popsitörlővel, hanem csap alatt mostam le a kakit, majd után szellőztettem 10 percig. Ez nagyon sokat segített.
2013. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lányomnak rendszeresen volt ilyen a popsia.többször is voltunk bőrgyógyásznál vele.volt mikor kanesztennel kellett kenni,volt mikor sudokrémet,bepanten+ot ajánlott. álltalában 3-4nap alatt elmúlt,ill.enyhült neki.+még sokat szellőztettük a popsit.
2013. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a lanyomnal is volt, o erzekeny minden torlokendore, igy en mar csak tisztavizes vattat hasznalok,ill. nem szabd tul vastagon kenni a kremeket mert bepalik alatta a bor, legalabb is nalunk ilyen gond volt
2013. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig sosem volt még piros sem a popsija a 7 hónap alatt!
2013. febr. 3. 08:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe, nem a te hibád, hogy kipirosodott a popsija! Lehet a fogzás egyik velejárója is, de szerintem tényleg arról van szó, hogy változott a pisi-kaki összetétele, ezért jobban kicsípheti, mint eddig. Nem étel, nem az ellátás miatt, hanem egyszerűen élettani változás, máshogy és mást dolgoz most fel a kis szervezete, ezért más a végtermék is. Az én kislányomnak az ánusz körül tiszta piros mostanában, de nem érzékenyebb különben.

A szellőztetés nem rossz ötlet. Mi minden este 1 órát pucéran hagyjuk 'kibontakozni' a kicsit, fürdés előtt. Tornáztatom is, nem csak ilyenkor, de így ruha nélkül könnyebben mozog, jobban élvezi, és van jótékony hatása is. Mit bánom én, ha összepisil két pokrócot maga alatt, ki lehet mosni. Ha eddig ilyet nem csináltatok, ezt is kipróbálhatod, hátha segít. Meg naponta többször is meg lehet csinálni, 10-10 percre, hogy annyival később teszed rá a tiszta pelust.

Tényleg ne vedd magadra, nem azért piros a popsija, mert valamit rosszul csinálsz.

2013. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igazad lehet!!Kipróbálom ezt a szellőztetés dolgot,jó ötlet!!!!:)))
2013. febr. 3. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!