Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos nem okoz lelki törést...

Biztos nem okoz lelki törést egy 2 éves kisfiúnál, ha leszoktatom a szopiról?

Figyelt kérdés

Napközben 3x és még éjszaka is kb.5x felkel cicizni,azon alszik el,azzal kel. Velünk alszik,cumit nem fogadja el,apja nem tudja elaltatni,a tesó sem jön így össze. :(

Most elégeltem meg,külön szobába megy és megpróbáljuk így altatni,tudom nem lesz egyszerű,de félek nem okozok ezzel kárt neki,hogy egyik napról a másikra nincs cici?


2013. febr. 3. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Épp itt az ideje, hogy egy kicsit "felnőjön".

Tudom, hogy le leszek pontozva, de 2 évesen már nem igazán kéne szopizni.. főleg nem ennyiszer, ahányszor a te gyermeked csinálja.

Neki ez már csak megszokás.. ilyen korban már inkább az anyukák azok, akik nem akarják/bírják elválasztani magukat a gyerektől.


Láttam már 2,5 éves gyereket játszótéren anyja pólóját húzni a ciciért.. de még olyan ismerősöm is van, aki a 4(!!!!!!!!) éves gyerekét szoptatja napi 5×!

Most hogy kötelező lesz az ovi, nem tudom, hogy mit fog csinálni, mivel ő lelkiekben nem tud erre felkészülni, hogy "elválassza" magától a kicsi babáját.

Na ez meg a másik.. 4 éves gyerek a kicsi babája.. háááát .. nekem ez már sok.

2013. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ezt csinálja, 15 hónapos. Én most még reménykedek, hogy majd magától lassan leszokik, vagy megpróbálom lassan leszoktatni, nem drasztikusan. Mondjuk engem még nem zavar.

Mondjuk lehet, hogy neked van igazad, és egyik napról a másikra könnyebb, de nekem még nincs szívem hozzá.

2013. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sem kellene már ennyit szopiznia 2 évesen... Korábban kellett volna, esetleg fokozatosan, és akkor nem viselte volna meg annyira, hogy egyik nap még napi 8-szor szopizik, másnap meg semmi. De most már mindenképp próbáld leszoktatni, mert ha a lelki töréstől félsz, akkor ennyi erővel sose hagyod abba?
2013. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

A szomszédunk 3 éves korig szoptatta mindkét fiát. De nyilván ha te nem akarod, akkor szépen elveszed tőle. Én csak pár hónapig tudtam, így nem tudom átélni annak a helyzetét, aki hosszú ideig tudott szoptatni, de én abban a pár hónapban is csak akkor raktam cicire a kisfiamat, mikor éhes volt. Nem azzal altattam és nem azzal nyugtattam, így nem volt gond, mikor elment a tejem és tápszert kellett kapnia.

De ha már nálatok így alakult, akkor nem mondom, biztos nem lesz könnyű, de ha nem szeretnéd ne szoptasd. Amúgy meg egy 2 éves gyerek nagyon sok mindent megért, azt is, hogy nincs már szüksége a cicire. Nem hiszem, hogy akkora lelki törést szenvedne ettől.

2013. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Dehogy okozol törést, már rég nem szabadna szoptatni. Pár nap alatt megszokja.
2013. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi vicces első! Igen lehet előbb kellett volna,de mindig volt valami,fogfájás stb.,bár legtöbbször én gyengültem el,megsajnáltam és adtam neki. Megpróbálok erős,eltökélt lenni és én sem így terveztem,de így alakult. Már megszokta és így nagyon nehéz lesz.
2013. febr. 3. 13:48
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem már régen meg kellett volna tenned,sírás nélkül nem fog menni,arra készülj fel.Légy határozott.A legnagyobb baj hogy azon alszik el.Én nem tenném meg azt a drasztikus lépést hogy egyből cici el,és külön szoba is.Az éjszakai ébredéseknél próbálkozz mással,nekem bevált hogy magamra fektettem,símogattam.Ettől megnyugodott.Aztán ha megy a cici nélkül elalvás,mehet a külön szoba.
2013. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen ezen én is gondolkodtam,de állítólag éppen ezért kel fel ilyen sokszor éjszaka,mert érzi az illatom és ott vagyok karnyújtásnyira és csak cicin alszik vissza,se hátsimi,se víz,se apuka,se cumi,se plüss csak a cici. Ezért rakom külön,hátha így jobban fog aludni.Ha sír nagyon bemegyek megvigasztalom. Felvérteztem magam pár álmatlan éjszakára. :(
2013. febr. 3. 14:00
 9/16 anonim ***** válasza:
12%

Nem a gyerek, hanem apa fog lelki törést szenvedni attól, hogy kihalt a hálóból az intimitás, a gyerek egész nap anya mellél lóg, határok nuku, a gyerek igényét kell maximálisan kielégíteni. Aztán egy szép napon kalap kabát és lemondhatsz már biztosan a tesóról.

2 éves gyereknek a saját ágyában a helye, szoptatásra már egyáltalán nincsen szüksége, csak a mostani ultramodern liberális okostojások szerint, akik miatt annyi magatartás zavaros gyerek van, hogy a nevelési tanácsadók már nem tudják ellátni és a válási statisztika az egekben van.

A leszoktatást érdemes valamilyen szertartáshoz kötni.

2013. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz utolsó? Vacsi,fürdés,mese? Ma megy a külön ágyikóba,azért odafekszem mellé amíg mesélek. Aztán úgyis lesz cirkusz csak abban reménykedem,hogy később jobb lesz a helyzet.
2013. febr. 3. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!