Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kisfiúnál milyen...

Másfél éves kisfiúnál milyen bilivel célszerű elkezdeni a biliztést?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Semmilyennel,mert még nem érett a szobatisztaságra. Csak megutáltatod vele a bilit. Két éves kora után próbálkozz.
2012. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érdemes megpróbálkozni, ha már szól, ha pisil/kakil, tehát tudatában van a folyamatnak.

Az én kisfiam is 18 hónapos kora óta szól, gyakran már a kakilás előtt mutogat a pelusára, utána pedig mindig. Nagy lelkesen meg is vettem neki a bilit, de nem ül meg rajta öt másodpercet sem, így az eltelt három hónapban eddig egyszer sikerült beleprodukálni, mert pont úgy ültettem rá, hogy már nem volt ideje felpattanni. :)

Szóval ha megvan a jele, szerintem egy próbát megér, de ne keseredj el, ha nem jártok azonnal eredménnyel.

2012. jan. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2, 2,5 éves kor előtt sehogy!
2012. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Egész nyugodtan próbálkozz vele, teljesen normál bilivel!

Én is 18 hósan mutattam meg neki először, és azóta csodák csodája, színte mindig, szépen belecsinálja a nagydolgát! És épp most kezdte el a pisilést is bele, szabad akaratából :) Most lesz 2 éves!

Az, hogy 2 - 2.5 éves kora előtt sehogyse próbálkozz, egy hülyeség!! Ha egyáltalán nem akarja a dolgot, vagy nem érdekli, nem fogja fel, azt úgyis látod, és akkor úgyis vársz még! De megpróbálni mért ne? Ülni tud, rajta, és ha sikerül valami bele, akkor örülhet neki, ahogy Te is örülsz majd nagyon! És ki tudja, talán újra és újra sikerül is! Miért várni a próbával, hogy elmúljon 2 éves?

Mennyivel jobb ha addigra esetleg már régen nem rottyant be simán!

Sok sikert!

2012. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell várni, mert éretlen az idegrendszere!!!!

Ha érett 2-3 nap alatt szobatiszta lesz.

Tök felesleges előtte cirkuszolni vele!

2012. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondta senki, hogy cirkuszoljon vele!

Ha a gyerek nem érett rá, azt az anyja ( a kérdező) észre veszi és hagyja a témát egy ideig gondolom!

De egy próbával nem fogja a gyereket tönkre se tenni!

És ha sikerül? Ahogy már nem egy gyereknél? Miért beszélitek le a kérdezőt a próbálkozásról? Annyit kérdezett, hogy milyen bilivel kezdje?

Szerintem semmi különös bili nem kell, sima normál!

Próbáld meg nyugodtan, és meglátod hogy reagál a kicsid :)

2012. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!