Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A baba mikor érett a hozzátápl...

A baba mikor érett a hozzátápláláshoz?

Figyelt kérdés
Nem pont korra vagyok kíváncsi, hanem a jelekre amit a kisbaba produkál...

2013. jan. 10. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Fel tud ulni, jon a foga, meg tudja markolni es a szajahoz emelni az etelt. Nem lokdosi ki a nyelvevel a falatot. Kb. Ennyi.
2013. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Timóca Szamóca ***** válasza:
0%

bocsika,de nem önálló evésröl beszélünk....

Lényegében 3 hó kortól bármikor,ha nincs különösebb oka,mondjuk orvosi,v allergia,ilyesmi.én mindkettöt 3 hó kortól kezdtem el.kezdtem alma,háztartási keksz,kis banán...perszenem egyszerre,hagytam idöt közte,ha netán valamire nem reagálna jól.Körömben,szinte mindenki akkor kezdte,és dokinak sem volt ellenvetése.

2013. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Ez utóbbiból idézek:

"Valójában nincs sehol megírva, hogy pontosan mikor kell megkezdeni a szilárd ételek bevezetését, persze néhány dolgot szem előtt kell tartani. Alapszabály, hogy öt hónapos kor előtt egyáltalán nem szabad pépes ételt adni a babának, mert előfordulhat, hogy szervezete még nem készült fel az újfajta táplálékra, így nem lesz képes megemészteni azt. Biológiai szempontból a hat hónapos kor már megfelelő ahhoz, hogy kivédjük a túl korán megkezdett hozzátáplálás negatív hatásait; azonban pusztán a születési dátum alapján nem lehet eldönteni, hogy kisbabánk elég fejlett-e a szilárd ennivaló problémamentes megemésztéséhez.


Fontos tudni, hogy önmagában a megnövekedett étvágy nem feltétlenül a szilárd ételek iránti igény jele, ilyesmi gyakran előfordul például egy-egy növekedési ugrás alkalmával, vagy akkor, ha valamilyen egyéb változás következett be a baba életében.

Mint annyi mást, azt is jelzi a baba, ha még nem érett a hozzátáplálásra; a kanál szopizása vagy az étel kiköpése (a nyelvével kilöki a baba a falatot) mindenképp erre utal.


Szerencsére annak is viszonylag egyértelmű jelei vannak, ha már készen áll a dologra:

- a baba már segítség nélkül is biztonsággal ül;

- nyelvével nem löki ki automatikusan a szilárd ételt a szájából;

- élénken érdeklődik a családi étkezések, illetve a különböző, általunk fogyasztott ennivalók iránt;

- megfogja az ételt, mutató- és hüvelykujjának segítségével képes felcsippenteni azt."

2013. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Timóca Szamóca ***** válasza:
26%
igen,ezeket eddig is tudtam...
2013. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
3-4 hós kortól képes megemészteni már nem anyatejet is, ha fokozatosan, szépen van szoktatva, de almalét pl már 1-2 hós korától lehet
2013. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem, ha érdeklődik a ti kajátok után - onnantól :)


Ez csak az én véleményem.

2013. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
100%

Betöltött 6 hónapos kor körül - ekkor produkálja azokat a jeleket, amiket feljebb írtak.


Korábban is képes emészteni, igen, de NEM hatékonyan. Ekkor még nincsenek meg pl. azok az emésztőenzimek, amik megfelelően bontanák a tápanyagokat. Vagyis, ami bemegy, szinte érintetlenül ki is jön. Illetve, sajnos hátráltatják is az emésztő- és immunrendszer érését.


Az, hogy 3-4 hósan érdeklődik a baba, önmagában kevés: ekkoriban egyébként is minden érdekli és elkezdi utánozni a szülőt. Ez még nem biztos, hogy az evésnek szól.

2013. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!