Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy haladtok/haladta...

Anyukák, hogy haladtok/haladtatok a hozzátáplálással? Mennyi idő alatt váltottatok ki 1 evést? Az első íz (alma) után, mennyi idővel jött a következő?

Figyelt kérdés
Mi kb. 2 hete kóstolgatjuk az almát, de az 5 hónapos kislányom nincs különösebben elragadtatva. Pár kanálnál többre, max. 1/4 almára jutottunk eddig.
2013. febr. 4. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem ízlik az alma, adj neki mást!

Barack, de sok más gyümölcs van még amit lehet adni 4 hóban, nézd me a boltok kínálatát, amire az van írva 4 hó, azt adhatod neki!

Lányom 2 alkalommal nem ette meg az almát, akkor adtam neki barackot!

Az ízlett, na akkor kevertem a barackba almát, úgy megette az almát.


[link]


2 nap alatt evett meg 1 babyételt, majd újabbat bontottam meg.

Nem kóstolttam, hogy 5 napig csak 3-4 kanál, hanem amennyit akart ehetett.

2013. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi 2 hét alatt váltottuk ki az első étkezést, a többit kb. 1 hét alatt. Ha nem szereti az almát, adj neki más gyümölcsöt.
2013. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is, hogy mást kellene megkóstoltatni, pl. banánt. Bébiételre nem gondoltam a hozzátáplálás elején, csak mikor már jobban elfogadja a pépes ételt, de ezek szerint lehet?
2013. febr. 4. 16:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, nyugodtan adj bébiételt is.
2013. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Barackot pl. most nem is tudsz beszerezni, csak bébiétel formájában. Van fagyasztott is, de én spec nem szeretem, mert kiengedés után olyan mint a szivacs.

1 hónapja kóstolgat a fiam, és már mindent ismer, amit ebben a korban lehet (alma, barack, krumpli, répa, sütőtök). Mindent szívesen eszik, össze is keverem neki az ízeket (alma-krumpli, répa-krumpli, sütőtök-alma, stb.)

Hogy adod az almát? Próbáltad többféle módon elkészíteni? Az én fiam nyersen nem eszi, csak párolva, vagy sütve.

A banánról én úgy tudom, hogy nem tartozik az első ízek közé, ne azt adj neki, hanem inkább barackot.

2013. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hmm, érdekes. Pedig ma banánt kóstoltunk és viszonylag jól fogadta a kislányom. Tehát akár vegyesen lehet kóstolgatni zöldséget és gyümölcsöt? Csak mert több helyen olvastam és a védőnő is azt mondta, hogy előbb inkább a gyümölcsök (pl. alma barack, szilva, szőlő).
2013. febr. 5. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Én először kiváltottam a tízórait, csak aztán adtam zöldséget, de szerintem akkor sem történik semmi, ha vegyesen adod.
2013. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!