Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 5 hónapos és állandó...

Kislányom 5 hónapos és állandóan ülni akar. Szeret mindent megnézni, feküdni nem szeret. Árthat neki a sok ültetés? Ölben tartjuk úgy.

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy árt neki!

Akkor nem ártana, ha saját maga felülne! A babák ne úgy úlnek fel min mi, hogy hasból!!'

Tedd hasra, majd rájön, megtanulja hogy kell négykézláb állni, abból pedig felülni!

2013. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon javasolják a szakemberek. Nyilván valamennyit lehet, de azért módjával, és figyelj arra, hogy eleget legyen hason, mert attól erősödik a hátizma, és akkor tud majd elkezdeni kúszni-mászni. Forogni gondolom forog már. De van egy ilyen időszak a legtöbb babánál, amikor fekve már unja, de még nem tud haladni, és ilyenkor többet van ölben, és nézelődik. Aztán mikor megindul a mozgása, könnyebb lesz.


Egyébként barátnőm nagyon sokat ültette a babáját. Mivel sokat ült az ölében, hamar megt

2013. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na elment előbb.


Szóval hamar megtanult önállóan ülni, és mindig ültették, mert különben sírt. Ez annyira lelassította a mozgásfejlődését, hogy 11 hósan kezdett csak mászni. Most 16 hós, még nem jár önállóan. Persze vezetgetik állandóan... De már nem merek szólni :(

2013. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én lányom is hamar ülve fogtuk annyi baja lett belőle,hogy hamarabb erősödött! 7 hónaposan mászott meg felállt! De nekünk a bukósság miatt kellett ültetni!
2013. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is azt hittem, hogy nem jó a babának, ha ülteted. aztán a neurológus azt mondta nekünk (kicsit feszes), hogy ha felültetetem az jó. kérdés, hogy ha sokat van ültetett helyzetben az jó -e..
2013. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Agica792 ***** válasza:
Az én babám is nagyon ülős volt már az elejétől fogva ( a védőnő persze nálunk is mondta, hogy ne ültessük)Hason háton napközben nem igazán volt el sokáig max. 5 perc aztán ordítás míg fel nem vettül és ölben kifelé fordítva szeretett csak lenni.Ha hanyatt fekve megfogta a kezemet felhúzta magát anélkül, hogy én segítettem volna neki.6 hósan már segítség nélkül önállóan ült és nem csak pár percig ameddig neki tetszett.Hiába rakom hasra, hogy tanuljon kúszni, a lábait felhúzza hőcizik de nem halad még(csak hátra),és nem is nagyon szereti a pozitúrát most már inkább álna( 7,5 hós).Engem személy szerint nem izgat mikor fog kúszni az se ha kihagyja és egyből áll majd,de nem fogom olyasmire kényszeríteni és ordítani hagyni ami neki nem tetszik.
2013. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!