Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak a bejelentett lakcímhez...

Csak a bejelentett lakcímhez tartozó bölcsibe mehetünk?

Figyelt kérdés
Lánykám 4 hónapos és kénytelen vagyok bölcsibe adni, mert nincs nagyszülő aki segítene és egyetemre kell mennem napközben. Messzi, vidéki a bejelentett lakcímünk, de évek óta Zuglóban lakunk. Esély sincs hogy itteni kerületi bölcsibe adjam?
2013. febr. 4. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy melyik bölcsiben mit kérnek, de elmondom, hogy barátnőmnél hogy volt:

ideiglenes lakcímkártyát kellett csináltatniuk maguknak, és a kisbabát is ide kellett bejelenteni. Így felvették, másképp nem. Ez a 15. kerületben volt.

2013. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy albérlet, és ideiglenesre sem engedik, pedig már itt vagyunk 5 éve :(
2013. febr. 4. 20:36
 3/17 anonim ***** válasza:
Esély mindenre, van de elsőbbséget élvez aki ott lakik. Ha nincs teli az ovi akkor talán, különben nem hiszem én sem.
2013. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg a főbérlődnek, hogy ennek következménye nincs, ő jelent be, és ő jelent ki, ha akar, ezzel ti visszaélni nem tudtok, viszont nagy segítség lenne.

Legalább a bébit jelentse be!

Basszus!

Vagy attól fél, hogy felnyomod a Nav-nál? Vagy mi?

Nekem a barátnőm, és a mutterja van bejelentve.

Köze valakinek hozzá?

ÁÁÁÁ fáj az emberek hülyesége.

Próbálj vele beszélni, mert kérik a tartózkodási helyet legalább.

2013. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó bejelenti az albérlőt onnantól a hülye törvény a bérlőt védi nem a tulajdonost.

Pl most ha 3 hónapja semmit nem fizetne akkor se tehetné ki, mert kilakoltatási moratórium van életben, így fizethetné a bérlő költségeit.

Bocsi de én megértem a tulajdonost is.

2013. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Anno 5 éve nem írtunk szerződést sem, azóta nem akar, és hallani sem akar senki bejelentéséről, nem tudom, miért parázik. Kisgyerekkel már ki sem rakhat csak úgy. Amikor felhoztuk neki ezt, közölte, hogy lehet menni máshova is. Nem tudom mit tegyünk :(
2013. febr. 4. 20:50
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valaki ismerősötök aki Zuglóban lakik? Be lehet oda is jelenteni ideiglenesre, de téged is be kell (csak oda lehet ahova te vagy). A zuglói címről egy lakásvételi szerződés vagy tulajdoni lap kell meg a "szállásadó" aláírása. Ha be vagytok jelentve valaki máshoz annak semmi gondja nem lesz belőle. Amúgy szerintem vidéki címmel nem sok esélyetek lesz.
2013. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ismer minket. Évek óta itt vagyunk, soha nem késtünk 1 napot sem, sőt előre fizettünk, a lakást kb. mi újítottuk fel saját pénzből... de kisgyerekkel még a költözés sem olyan egyszerű.
2013. febr. 4. 20:52
 9/17 A kérdező kommentje:
Lakik itt barátunk, de ők is albérletben, hasonlóan jó lelkű tulajdonosokkal.
2013. febr. 4. 20:53
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

"Kisgyerekkel már ki sem rakhat csak úgy. "

Na egy ilyen szöveg bedobása után ne is várd. Bár ha nem vagytok bejelentve jogilag nem laktok ott így teljesen mindegy van gyereketek vagy nincs bármikor kirúghat.

2013. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!