Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred fel fél óra múlva?

Miért ébred fel fél óra múlva?

Figyelt kérdés

Kérletek adjatok tanácsot, már az őrületbe kerget 1 éves lányom. Kb. 3 hónapja azt játsza, hogy délután csak úgy hajlandó aludni, ha mellette fekszem. Amint eljönnék mellőle, felébred, nem is alszik vissza. Viszont így akár 2 órát is képes aludni.

Este is, elalvás után fél órán belül felébred, és ordít,amíg nem megyek oda hozzá. De akkor se alszik, van, hogy órákig is képes elszórakózni, ha más nincs, dobol a lábával. Amint eljövök tőle, torka szakadtából ordít. Utána viszont alszik reggelig nyekkenés nélkül.

Egyszerűen semmi házimunkát nem tudok megcsinálni, mert ha ébren van, maximális figyelmet igényel, az alvásidő alatt pedig ha jót akarok magamnak, fekszem mellette, mint egy darab fa.

Kérlek ne írjátok, hogy a foga miatt, mert 3 hónapja sehol egy fog sincs, nem is duzzadt sehol az ínye. Nem hiszem, hogy szep. szorongás, nem minden este megy így, hanem heti 2-4 alkalommal, a többi esetben minden megy normálisan.

Szerintetek mi baja van ilyenkor, mit csináljak vele?

Előre is köszönöm!


2013. febr. 4. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem nem baj, ha nem alszik délután.

Legalább könnyebben elalszik majd este.

Ne hagyd magad, ha dolgod van, tedd be a járókába, remélem van neki, így tudod a háztartási munkákat is csinálni.

2013. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy mindig az legyen, amit a gyerek akar. Ha nem beteg, nem fáj semmije, akkor bizony otthagynám. Megszokná.
2013. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, ne haragudj, de nagyon jót rötyögtem a kérdéseden!:) Felolvastam a férjemnek is. :)
2013. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég drasztikus, de én hagynám sírni és utána megtanulja, hogy most alvás idő van és kész, hiába hisztizik akkor sem fog a következő 1-2 órában más történni. Ha végig sírja a csendes pihenőt akkor így járt. Amúgy ha kihagyod a déli alvást akkor sem alszik jobban este. Csináljatok egy kis "szertartást" alvás előtt van egy kis éneklés, viszont utána anya megy a dolgára és majd ha felébredt érkezik. Vagy lehet egy kis vers mondás, egy kis simogatás (de szigorúan csak 5 perc simi) és utána akár alszik akár nem anya elmegy.
2013. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4.-es vagyok: drasztikus= anyára nézve , az ember szíve szakad meg, de hidd el mindenki jobban jár
2013. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4: HA kihagyod a csendes pihenőt akkor szem alszik jobban este?
2013. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat. Sajnos a délutáni alvást nem tudom elhagyni, majd összeesik így is sokszor este a fáradtságtól, és el is alszik, csak utána ébred vmiért. Most már én is úgy gondolom, hogy drasztikus lépést kell tenni. Most is úgy aludt el, hogy tombolt, ordított 5 percet, majd belealudt a hisztibe.

Amúgy nem haragszom, de megkérdezhetem, mi olyan vicces a kérdésemen? Mikor még este 10-kor ott tartok, hogy nem is fürödtem meg, és a gyerekem ordít, nem tudom miért, nem vagyok túlzottan vicces kedvemben.

2013. febr. 4. 22:34
 8/11 anonim ***** válasza:
A gyereknek jól érthető kevés, de fontos szabályokra van szüksége, pontos napirendre ami biztonságot nyújt neki és tudja miután mi fog következni, határozottságra van szüksége akkor működik.
2013. febr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már régóta jól működő napirendünk van, amin mindig igazítanunk egy kicsit, ha neki már nem jó úgy, nincsenek egyik napról a másikra drasztikus változások. Ezért nem is értem, hogy ha így jó neki, akkor miért csinálja mégis ezt alkalmanként.
2013. febr. 4. 22:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, végy egy mély levegőt, aztán szussz...! Ennyi idős gyereknél a szokás nagyon fontos tényező már. Ha azt szokta meg, hogy melletted alszik el és nem a kiságyában, akkor azt is fogja elvárni és jogosan felháborodik, ha valami "zavar van az erőben". (star warsból idézve)

Fontos lenne, hogy megtanítsd őt a kiságyában, lehetőleg egyedül elaludni. Ez ennyi idősen már nem lesz egyszerű és valószínűleg bőgés mentes sem. Ahogyan a korábbi válaszolók írták, találjatok ki egy kis szertartást, átmeneti tárgyat, amivel elalhat, de ez kizárólag a saját ágyában történjen. Pár percig simi, vagy egy kis ringatás, majd beteszed az ágyába és kimész. Ha sír, akkor visszamész, majd megint egy kis simi és ki. Ez tudom, drasztikus és jön majd valaki a stresszelmélettel, de egy stresszesebb anyánál nincsen rosszabb, ezért fontos, hogy te is kipihent legyél, illetve a ház sem szaladhat csak azért, mert az embernek van egy gyereke. Gondolj azokra, ahol sok gyerek van. Ott sem tudnak órákig az egyik mellett feküdni a szülők. Kitartást neked és gyöngéden, de határozottan. Mindenki aludjék a saját helyén.

2013. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!