Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játszotok a 3 hónapos...

Mit játszotok a 3 hónapos babtokkal? Napirend is érdekel.

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Kislányom 3,5 hónapos.

Mondókázok, verselek neki, főleg a cirógatósokat szereti. Mostanában elkapja az előtte levő lógó tárgyakat, így gyakran van a pihenőszékében és a játszószőnyegén (köríves, lógó babákkal, formákkal). A pelenkázón szoktam kicsit masszírozni, tornáztatni. Szereti az arcokat nézni, vagy csak bámulni a világba.

Hasról hátra fordul, így gyakran teszem hasra, hadd gyakoroljon, most ennyi jutott az eszembe...

2013. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

pont ezeket csinálom,csak még a hengeren szoktam tornásztatni,az érdekel,hogy a csörgő érdekli a babádat?

volt,hogy megfordult,és utána jó darabig nem akart?nálunk fordult hasról hátra egy jó hétig,de 2 hete semmi...

2013. febr. 5. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ma 3 hónapos a kicsilányunk. 8-kor ébred, azonnal követeli a kaját. Kaja után beteszem a pihenőszékbe, amíg beágyazok stb. A játékív lelógó játékait megfogja, huzogatja, el van velük. Én addig kajálok stb. Majd felteszem az ágyra, és beszélgetünk. Énekelek neki, kitalálok meséket a játékokról, körbemegyünk a házban, megmutatom neki mi hol van stb. Hasra teszem és úgy énekelek, hogy elvonjam a figyelmét arról, hogy nem szeret hason lenni. Ekkor elfárad, alszik kb. délig. Kaja megint, majd amíg megkajálok leteszem a játszószőnyegre. 2körül elmegyünk sétálni 4-ig. Ébred, kaja, haza jön Apa, játszanak, játszunk. Fél8kor fürci, kaja, fél10kor alvás reggelig. Ő meg nem forgolódik.
2013. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 frászkarikaborsó ***** válasza:

30.-án volt 3 hós a fiam, nekünk még nincs fix napirendünk, éjjel egyszer kel valamikor enni, reggel tök változó hogy mikor kel. Mi azt szoktuk hogy felkel, eszik, aztán berakom a mózesbe, felé vannak lógatva dolgok, azokat pofozgatja. Amikor megunja, akkor kiveszem, átpelenkázom, utána megyünk együtt játszani a franciaágyra, ott hasra is teszem, ha megunja akkor hátra, mondókázok neki, puszilgatom, csikizem, nevetünk jó nagyokat együtt. Amikor elfárad, leteszem aludni. Általában kis segítséggel elalszik magától, van hogy még nyomakodik a kiságyban, meg olyan is van hogy tizenvalahányszor kell neki visszaadni a cumiját, de legalább nem üvölt csak hangosan méltatlankodik :)

Aztán elalszik, felébred amikor felébred, ilyenkor vagy eszik, vagy ha még nem éhes akkor szoktam hagyni a kiságyban etetésig, feltámaszkodik, nézelődik, jól elvan.


A reggel 9 óra utáni első ébredése után ugyanilyen ciklusban amikor a játék után elfárad, nem a kiságyba teszem le hanem kimegyünk sétálni és a babakocsiban alszik. Feltéve hogy jó idő van.


Az este 6 utáni első ébredése után ugyanilyen ciklusban amikor a játék után elfárad, fürdetem és utána megy aludni.


Eddig ez így jól működött kb 2 hós kora óta, most azt vettem észre hogy egyre kevesebbeket alszik, szerintem lassacskán el fog hagyni egy nappali alvást.

2013. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!