Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hónapos babátokkal miket...

2-3 hónapos babátokkal miket játszotok? Mennyit van ébren napközben? Olyankor hol van? (fekszik az ágyon, vagy pihenőszékben van? )

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 15:50
 1/6 A kérdező kommentje:

Én szoktam neki énekelni, mondókákat mondani. Olyankor vigyorog, és hangosan sikongat.

A kezébe szoktam adni dolgokat, olyankor hadonászik velük.

Hasra fektetem naponta többször, hogy erősödjön a nyaka.

Általában az ágyon fekszik, néha beleteszem egy pár percre a pihenőszékbe, hogy tudjon nézelődni.

Van, hogy "magára hagyom", olyankor el van egyedül.

Néha bűntudatom van, hogy nem foglalkozom vele eleget.

Ma 11 hetes.

2013. jan. 21. 15:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Legtöbbször a játszószőnyegen volt a fiam. Most 7 és fél hónapos lesz, és a mai napig tök jól elszórakoztatja magát,persze játszunk, de van, hogy félrelök, ha akadályozom a játékban :-)
2013. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

12 hetes a kisfiam, vannak napok amikor szinte csak alszik etetések között, és van amikor alig lehet lelőni. Napi 7szer eszik, éjjel egyszer kel enni, olyankor hálistennek egyből visszaalszik.

Napközben amikor ébren van, a mózesben szokott lenni hanyatt fekve, magyarázok neki, énekelek, ő meg vigyorog. Most már kezdi fogdosni a keze ügyébe kerülő játékokat, és teszi őket a szájába.

A mózes vagy mellettem van a kanapén, vagy felteszem a konyhapultra és főzök.

Ha nem a mózesben van akkor a franciaágyra terített játszószőnyegen, hasra vagy hanyatt fektetve, mikor mi jön be neki.

Ha nagyon nyűgös akkor hordozókendőben magamra kötöm, ott is szokott nézelődni, de nem sokat mert hamar bealszik rajtam :-)

2013. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3.5 honapos a babam. Alig alszik napkozben,ketszer 1-masfel orat talan. Sokat jatszok vele,de o is el van egyedul. Ragokat marcangol :)) hadonaszik a csorgovel,eszi a kezet,rohogcsel,mosolyog,beszelget,kiabal. Neha csak leteszem a jatszoszonyegre es elvan akar fel orat is,neha a pihenoszekbe rakom es hiaba dumalok,mutogatok neki,nem erdeklem,elvan egyedul. Nekem is buntudatom van neha,hogy talan nem eleg,amit foglalkozok vele,de nem lehet allandoan szorakoztatni,mert kesobb igy nem lesz el magaval.
2013. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2 hónapos a babám.

Reggeli felkelés után mindig hagyom a kiságyában, hogy szokja, ott van zenélő körforgó, ami egyenlőre egy órán át is leköti. Addig én kivasalok, mosok, rendet rakok.

Utána jön ki a nappaliba, ahol járókában van, amin van a játszószőnyege, ott is elvan jó sokáig, nézegeti a játékait, hol hason, hol háton, hol oldalt, ahogy neki jó, úgy forgatom. Elég sok játék van a járókában, le tudja magát kötni, de majdnem egész nap beszélek hozzá, vagy énekelek neki. De ha elnézegeti a játékait és dumál velük, akkor hagyom, nem terelem el a figyelmét. Ha kimegyek a konyhába, sokszor onnan is dumálok neki. Zenét imádja, ha csend van, akkor jelez, hogy ez nem jó neki :) Kaptunk gyerekkomolyzenés cd-t, délelőtt ezt hallgatjuk.

Max 2 órát van el egyhuzamban a kajcsik között, aztán nagyon elfárad, ilyenkor alszik fél órát-1 órát kajcsi előtt, vagy van, hogy egyátalán nem alszik. Aztán minden nap egy teljes étkezés közötti időt alvással tölt. Este mindig pihenőszékbe teszem vagy hintába és énekelek, mondókázok neki, vagy az ágyra teszem a hátára és úgy szórakoztatjuk. A széket és a hintát nem bírja annyira sokáig, negyed órát szokott csak bennük lenni, szól, ha már nem tetszik neki.

Most vettem én is hordozókendőt, sokan dícsérik, én is megpróbálom.

Szóval ha a napirendjét nézem, olyan 15 órát alszik kb.+- ahogy kijön.

2013. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Utánaszámoltam, a 15 óra az a max, inkább általánosságban a 12-13 óra a napi alvása.
2013. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!