Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még a székrekedés...

Mit tehetnék még a székrekedés megszüntetésére?

Figyelt kérdés

22 hónapos fiam egyre nehezebben kakil, pedig már annyi mindent kap erre és annyira odafigyelek, hogy ne egyen székletfogó ételeket, mégsem alakul a dolog.

Kap laevolac szirupot napi 5ml-t, reggel éhgyomorra egy kis kávéskanál paraffin olajat, este lefekvés előtt tamarinlax lekvárt, iszik sok tejet és eszik tejterméket, plusz egész nap nyomom bele a folyadékot, a napi 1 liter folyadék (levessel, tejjel, mindennel) megvan mindig. Adok neki gyümölcsöt (mandarint, bár most azt sem eszi meg), kubut iszik, de semmi. Már teljesen el vagyok keseredve, 3. napja csak napi két kis bogyót nyomott ki, mindezek legalább 15-15 perces nyomás és erőlködés eredményei. Egyszerűen nem tudom, hogyan segíthetnék neki még. Ha ma sem produkál mást, akkor jön a kúp, de azt meg nagyon nem szeretném!


2013. febr. 5. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a répalé (akár Hippes, akár saját), illetve a főtt répa, sütőtök mindig remekül kitakarítja az 1 éves kisfiamat.
2013. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért adom neki a kubut, mert abból mindegyik alapja a répalé! De ez sem használ, ráadásul most megmakacsolta magát és nem is issza meg.
2013. febr. 5. 13:09
 3/14 anonim ***** válasza:
esetleg reggelre egy kis lekvár, legjobb a szilvalekvár
2013. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
azt ki is felejtettem, sokszor eszik reggelire szilvalekváros vajas kenyeret, plusz kap mézet pár kiskanállal is nap mint nap... várok még ötleteket, az eddigieket nagyon köszönöm! Ja, és már rakok az ételébe teljes kiőrlésű zabpelyhet is, amiben persze nem veszi észre, mert amúgy nem eszi meg.
2013. febr. 5. 13:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia ugyan ez a problémám a 3 éves kislányommal már mindent kipróbáltunk és eszünk de nagyon nehezen kakil 2-3 naponta. Születésétől fogva. A két nagyobb gyermekem is így volt amikor betöltötték a 4 évet és megértették hogy a kakálás nem bánt attól meg kell szabadulni na akkor rendeződött a székletük azóta sincs semmi. Picurkámmal még egy évet kínlódhatunk én már ott tartok hogy 3 naponta guttalaksz cseppeket adok neki attól kakil egyszer. Kitartás nekem sem tudtak semmi olyan dolgot mondani amitől kakált volna a gyerek magától rendeződik.
2013. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja elfelejtettem hogy a laevolac szirupot 15-20ml-er adok neki minden nap és semmi.
2013. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor emelhetem a szirup mennyiségét? Mert a gyógyszertárban is mondták, hogy emeljem nyugodtan, de én még nem mertem, mert a fenntartó adaghoz a dobozára napi 5ml van írva... akkor lehet, hogy ezt most első körben kipróbálom.

A guttalax cseppből van kisgyereknek való? Mert attól nagyon félek, én egyszer még szülés után jártam úgy vele, hogy bevettem belőle este 20 cseppet (azt hiszem annyi volt ráírva, hogy lehet) és másnap egész délelőtt már szinte az ájulásig ültem a vécén...

Nagyon köszönöm neked is a választ!

2013. febr. 5. 13:48
 8/14 anonim ***** válasza:
A szirup mennyiségét emelheted de a hashajtóval vigyázni kell mert csikarodást okoz én csak 3 cseppet adok a drágámnak este és másnap kakil és nincsen tőle hascsikarodása. A laevolac szirupot azért adom hogy egy kicsit hígabb legyen a széklete ne álljon úgy össze, mert a hashajtó sem hígítja meg úgy legalább is nekünk. Mi is iszunk rengeteg folyadékot és nagyon leveses néha még 3 szor is eszik egy nap levest de ezek nélkül a szerek nélkül is bekeményedik a széklete.
2013. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 stbonaventura ***** válasza:

Szerintem nem jó a sok laevolac szirup, mert a későbbiekben nem fog tudni hashajtós segítség nélkül rendesen székelni.

Én tej helyett a kislányomnak elkezdtem Humana Digest-et adni esténként és reggelenként, ez pont az emésztési nehézségekre van kitalálva.Nem is drága szerintem, mivel a 300 grammos csak 1049 Ft.-ba kerül. Probiotikumot is érdemes adni szerintem ilyen esetben, nekünk a Bonolac Pro+Kid vált be a legjobban. Remélem hamarosan megszűnik a problémátok. Sok sikert!

2013. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is ezzel kínlódunk.Én napi 2*20 ml laevolacot adok és reggelente actimelbe egy evőkanál paraffin olajat.Eddig még nem nagyon van hatása,de remélem lesz!
2013. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!