Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hónapos kisfiam aluszékony,...

Satanné kérdése:

2hónapos kisfiam aluszékony, ez baj?

Figyelt kérdés
2hónapos, kisfiú, tápszeres, nem anyatejes.Tegnap kellett volna megkapnia a 2hónapos oltásokat, de nem kapta, mert köhög és náthás, láza nincs de sokat alszik.Ez gond? Felébresszem 3-4 óránként enni, vagy vájam meg míg magátol felkel????

2013. febr. 6. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
kap gyógyszert ?
2013. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
van elég pisis pelenkája? mennyiségre eszik viszonylag rendesen? ha egyik sem, akkor mutasd meg mindenképp orvosnak, de ha erre a két kérdésre igennel tudsz válaszolni, akkor szerintem semmi baja, csak átmenetileg aluszékonyabb.
2013. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyi a sok?


Eszik eleget, pisil-kakil is? Nem bágyadtabb, amikor ébren van? Ha nem bágyadt és eszik-iszik eleget, akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

2013. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
orvos csak kamillateát mondott, hogy azzal ittasam a köhögés miatt, meg nasivin cseppet a nozijába napi háromszor.... pisil, kakilni egyszer szokott egy nap, az már meg is volt, 140ml helyett most csak 70ml-ket eszik meg plusz kamilla tea. És etetés közben is olyan kis álmoska...nem sír csak mosolyog
2013. febr. 6. 12:21
 5/7 A kérdező kommentje:
reggel 7kor evett 70ml-t, most ébresztettem fel, most evett 100at...
2013. febr. 6. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Én keveslem a megevett mennyiséget. (tápszernél úgy tudom, hogy testsúlykilogrammonként 150 ml az ajánlott/nap, tehát mondjuk egy 4 kilós babának tápszerből 600 ml a napi adagja)


Én biztos kelteném inkább 3 óránként. Egyrészt, hogy nehogy kiszáradjon, másrészt meg a nagyobb folyadékbevitel egyébként is segíti a gyógyulást.

2013. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katucika0912 ***** válasza:

Szia ! Én keltettem a kislányom , mi is tápszeresek vagyunk ! A mai napig sokat alszik , pedig már 8 hónapos ! _Ugy számoltam ki az adagot , ahogy már elöttem irták is ! testsúly kilogrammonként szorozva 150 -el ! leosztva az étkezésekre plusz minusz 10 ml.. :)

Az eredmény , 8 hónapos , este fél 8kor fürcsi , reggel 6ig alszik :)


De az hogy sokat alszik nem tartom gondnak , csak rendszerezd ! :)


Minden jót

2013. febr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!