Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyamatosan eszik, szünet...

Folyamatosan eszik, szünet nélkül. Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

Barátnőm kisbabája 3 hetes múlt. És folyamatosan eszik. Ezt úgy kell érteni, hogy anyuka megcsinál egy üveg (160 ml) tápszert. Ráteszi mellre, a baba nyammog rajta, kicsit eszik. Utána kap tápszert, amiből megeszik mondjuk 10-20 ml-t. Kicsit böfizeti, sétál vele, ringatja, 20-30 perc múlva megint ad neki 20-30 ml-t. És így szépen lassan eszik, az egy üveg tápszer kb. 3-4 óra alatt fogy el.

Nyilván nem jó a babának, mert nem pihen a pocakja. Na meg sosem éhezik meg rendesen, hiszen minden nyüsszenésre kapja az üveget.

Ti mit tanácsoltok? Adjon teát vagy vizet a picinek?


2013. febr. 6. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem, egyáltalán miért eteti ilyen lassan? És miért ad neki állandóan enni?
2013. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
100%

Szoptatási tanácsadó!

Így villámgyorsan el fog menni a maradék teje is, illetve a pici cumizavaros lesz és leszokik a szopásról. Nem fog sokáig menni így, ha nem lép hamar!

(De valóban, még ha üvegből is etetik, ez akkor is elég hosszúra nyúlik így.)

2013. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ma ott voltam, amikor mellre tette, akkor nem tudom, mennyit ehetett a pici, mert közben folyamatosan "beszélt", morgott, nyöszörgött.

Szerintem amúgy azért ad neki ilyen sokszor, mert még nem érti a sírását, és úgy gondolja, azért sír.

2013. febr. 6. 20:01
 4/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
nem nagyon értem hogy minek kell tápszerezni egy vélhetően növekedési ugrás kellős közepén lévő babát, amikor van anyatej is. Ha már úgyis egész nap csak eszik, akkor ehetne ciciből is, és 2-3 nap alatt megtermelné már az anyuka szervezete a megfelelő mennyiséget.
2013. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy bukós a baba? nekem van egy ismerősöm akinek ezt tanácsolták hogy lassan kisebb mennyiségekkel etesse a babát. na jó nem ennyire lassan azért.
2013. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is amondó vagyok, döntsük már el, hogy cici, vagy tápszer. Nyilván a gyerek egyikből sem tud enni.

De ez semmiképp nem normális.

Lányom óránként ciciett, arra nem mondott semmit a doki, de ez így nem tökéletes, az tuti.

2013. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Akkor van egy tippem, hogy ez itt már egy cumizavar....

Azonnal lépnie kéne az anyukának!

2013. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!