Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell cipő a babára?

Mikortól kell cipő a babára?

Figyelt kérdés
Ma egy éves a kislányom, és kb. másfél-két hete elkezdett járkálni kapaszkodás nélkül. Egyszerre megtesz kb. 10-12 lépést, aztán négykézláb folytatja! Kell már cipő neki a lakásba, vagy elég még a csúszásgátlós zokni?
2013. febr. 7. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Bentre elég a zokni, kintre kell majd cipő, ha elmentek sétálni.

Szép idő van kint, ki viheted, sétál kicsit, majd vissza rakod a babakocsiba, vagy fogja a babakocsit együtt toljátok.

Kinti cipőt vennék neki.

2013. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is kintre.

Mondjuk az én 8 hónaposom puha talpúban van itthon, amióta kiengedtem a lakás padlójára, mert hideg van.

A többi gyerekem pont nyáron tanult meg, úgyhogy ők mezítláb voltak.

Arra számíts, hogy még ha már a lakásban zokniban biztonsággal is közlekedik, kint, és cipőben nem fog olyan jól menni, mert a "cipőben járást" is meg kell tanulniuk, kicsit más az érzés.

2013. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kintre semmiképp nem vennék most még neki. Ugyebár csizmát kéne vennem, viszont mindjárt itt a tavasz. Arra gondoltam, hogy bentre kell-e, de akkor nem fogok. Van bőrtalpú kiscipője, azzal kihúzzuk, aztán tavasszal majd megtanul a merev talpúban is járni.


Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 7. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is most lett 1 éves és lépeget párat,neki is bőrtalpú tutyija van,de most kérdeztem és azt mondta a doki hogy bentre szandált vegyek neki ami tartja a bokáját oldalról és hátul.Kintre már én sem szeretnék venni,de lehet hogy kénytelen leszek mert mindig mászkálni akar.
2013. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bentre nem kell. Minél később és minél ritkábban adtok rá cipőt, annál jobbak kifejlődik a lábának az izomzata, annál kevesebb eséllyel lesz bokasüllyedése, harántsüllyedése, stb. A túl korai vagy túl gyakori cipőviselés túlságosan védi a lábat, megvédi attól is, hogy megerősödhessen annyira, amennyire kéne.

Csak akkor kell rá cipő, ha már kint mászkál az utcán. Bentre elég a csúszásgátlós zokni.

2013. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!