Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem iszik folyadékot 8 hónapos...

Nem iszik folyadékot 8 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Anyatejes de már próbálkozunk a hozzátáplálással és már mindent kipróbáltam hogy igyon mellé de csak a cici kell neki. Vizet gyömilét higitott verziót és próbáltam cumisüveget, poharat és itatóspharat is.Eddig nem aggódtam mig csak anyatejes volt, de most hogy hozzátáplálunk csak kéne plussz folyadék vagy nem???

2013. febr. 7. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát akkor már csak kanállal tudsz próbálkozni kicsit lassan fog így eleget inni de próbáld meg!
2013. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Babatea?
2013. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nekünk is gondot jelentett, úgy értem, mi, szülők, aggódtunk, hogy nem iszik a gyerek, ő meg jól elvolt, aztán valahogy magától elkezdett inni.

9 hónaposan választódott el, onnantól kezdve nem ivott folyadékot. Híg főzelékekkel pótoltam. Volt itatópohara, odaadtuk neki, hadd tanulja a működését. Rájött, csak épp nem akart inni.

Aztán valahogy apránként elkezdett. Csak gyümölcslevet volt hajlandó inni sokáig. A Szentkirályi babagyümölcslevekkel kezdtük. Olyan itatópohár kell, aminek puha a szopókája, vagy lehet cumis üveget is adni neki, majd arról átszoktatjátok az itatópohárra.

A gyümölcslevet aztán apránként hígítgatni kezdtem, amíg el nem jutottunk addig, hogy már gyakorlatilag vizet ivott. Közben gyakoroltuk a pohárból ivást is, de az nagy nyakba öntésekkel járt kb. 1 éves koráig.

Szóval az én tippem a puha szopókája itatópohár vagy cumis üveg és a Szentkirályi babagyümölcslé (legjobb a baracklé). Amíg meg nem hajlandó inni, maradnak a híg főzelékek. Ha szomjas lesz, úgyis ráfanyalodik az italokra.

2013. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!