Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos lesz a kislányom,...

8 hónapos lesz a kislányom, nemrég kezdett el mászni, így előfordul, hogy beüti a fejét, aggódom, hogy nem lesz-e tőle baja? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Pl. a rácsos kiságya egyik oldalának felén nincs rácsvédő, így néha beüti a rácsba, vagy ha a földön van, paplanon, de hirtelen fordul át, akkor is koppan picit és ilyenkor sír mindig. De ha felveszem, egyből abbahagyja. Picike koppanások ezek, de mindig bennem van, hogy nem lesz-e baja tőle. Mert ugye van az az elmélet, hogy nem lehet pici babát dobálni a levegőbe, meg megrázni, mert komoly baja lehet, a rázástól, agyvérzés stb. Ilyenkor mindig az van bennem, hogy ha beüti a buksiját mászás közben az ugye nem okozhat ilyet?! De mi akkor a különbség a kettő között?
2013. febr. 7. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezektől, amiket leírtál nem lesz baja, ezek minden babát utolérnek, a mozgásfejlődéssel jár...majd csak várd meg mi lesz ha fel is áll és elkezd lépegetni...mi itt tartunk. :)

Az első 2 esésénél rám jött a szívbaj, de sajnos ez a tanulással jár, mindenből tanul...és már nagyon ügyesen esik is, ha esik...


Egyébként nekem is átfutott az agyamon ez, hogy nem szabad rázni, és akkor mi a különbség, és szerintem az, hogy ha megrázzák a babát, akkor ido-oda csúszkál az agya a koponyában (ezt olvastam) mert nem tudja megtartani a fejét, és ettől kis bevérzések keletkezhetnek mindkét oldalon. Egyébként szerintem ezt most túlontúl felkapták, szerintem nagyon durván meg kellene rázni azt a babót, hogy ilyen történjen...

De ha bekopizza, akkor szerintem ilyen nem történik...ide-oda biztos nem fog csúszkálni az agya a koponyájában az fix :))))


Szerintem nyugi, ennyitől nem lesz baja :)

2013. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném,hogy ettől baja lesz.. Minden gyerekkel történnek ilyen kis "balesetek". Viszont vigyázz,nem biztos hogy annyira fájt az a kopp ha abba is hagyja a sírást rögtön miután felveszed :)

Legközelebb vigasztald szóval,próbáld ki hogy nem kapod fel azonnal

2013. febr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Kicsit megnyugodtam! :)
2013. febr. 8. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!