Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babájának is van ilyen...

Más babájának is van ilyen "mellékhatása" a megfázásnak?

Figyelt kérdés

Igaz kislányom már 2 éves, de már korábban is felmerült nála ez egy megfázáskor.

Tehát mikor meg van fázva, hiába szívjuk az orrát nappal 10 percenként, sajnos még is mikor alszik elég sok visszafolyik a slejmből le a torkán a hasába. ÉS sajnos hiába köhögteti, ugye ő még nem tudja felköhögni. Ilyenkor pár nap elteltével sajnos köhögés közben meghányatja magát, így távozik neki a felgyülemlett slejm. A doktornénink szerint ezzel nincs is baj, hisz a lényeg, hogy kijön.

Viszont több ismerősöm is mondja, hogy náluk nincs ilyen probléma...Nálunk mindig sajnos ez a vége.

Másnál is van ilyen, vagy tényleg ennyire egyedi eset a lányom?


2013. febr. 8. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál is ugyanez a helyzet,pedig ő majdnem 4 éves.Most is "várom",hogy mikor jön ki a cuccos.:(
2013. febr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor várjuk együtt, mert nálunk se sok híja van neki...:)

Én már inkább örülnék neki, mert reggel 6tól köhécsel, hallom, hogy a torkán van, de nem jön ki neki...:(

2013. febr. 8. 07:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez ahogy leírtad így nem igaz.


A hányás nem azért lesz mert a hasa tele van slájmmal. A slájm megemésztödik, vagy inkább végig megy és alul kijön. A hányás a köhögés erölködése miatt lesz. Mindenképpen feltudja köhögni, még egy pici baba is feltudja köhögni azt. Azért nem jön fel semmi neki, mert nincs a tüdeében semmi (szerencsére), csak a torka és a légcsövében és ez irritálja a köhögésre, hogy az ne folyjon a torokba.


Sok gyereknél hallottam, hogy a köhögéstöl hánynak, ez normális, mert erölködnek.

2013. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Második. Nem értek veled teljesen egyet. A köhögés nagyban hozzájárul a hányáshoz ilyen esetekben, de nem mindig kell.

Igaz, hogy a slejm egy részért megemészti a szervezet, de a nagyon sokat nem mindig.

A kislányom is 2 napja este köhögés nélkül ültő helyében hányta el magát (és igen tele volt ami kijött a fehér slejmmel).

És én is ilyen vagyok, egy idő után ha meg vagyok fázva annyira tele telítődik vele a gyomrom, hogy pár nap után már fáj, és egyszer csak kijön, köhögés nélkül.

Azzal egyetértek, hogy a köhögés sokszor együtt jár a slejm távozásával, de nem mindig!

2013. febr. 8. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!